ETEV’den tenis eğitimi bursu

VELI Tenis Yetişek Vakfı (ETEV), geleceğin şampiyonlarını katmak amacıyla faaliyet başlattı. Sabık yıl dümen değişikliği yaşanan ETEV’dahi eskimemiş yönetim, vakfın strüktürel eksiklerini giderdikten sonraları İzmir’da 10 gözyaşı grubunda tenis oynamayı seven füru arasında tarama yaparak tenis eğitimlerini sürdürmeleri için burs vereceği öğrencileri belirledi.

ETEV, İzmir’de 10 gözyaşı grubunda tenis oynamayı dost çocuklar ortada tarama yapıp, tenis eğitimini sürdürmeleri için burs imkanı sağlayacak. Vakfın çalışmalarından bahseden ETEV Başkanı Emre Sarıgedik, ” Türkiye’üstelik alan topu, öncelikle vuraç fiyatlarından kabul etmek üzere hangi yazık kim seçkin güzeşte ahit ekonominin durumundan pahal etkileniyor. Dolayısıyla bu sporda kudretli olma potansiyeli olan çocuklarımız, esas yetişek aldıktan sonra ne yazık kim profesyonelliğe geçiş yapamıyor. Site dışındaki turnuvalara süzülmek, aileleri maddesel yerine çokça yoruyor. Biz üstelik ETEV olarak bu kapsamda elimizi taşın altına koyarak, muvaffakiyetli olacağına inandığımız çocuklarımızın terbiye ve turnuva giderlerini karşılayabilmek için birtakım kararlar aldık. Vakfımız hesabına önceki aşamada iki öğrencimizle başlattığımız desteğimiz, önümüzdeki süreçte bundan sonra çocuğumuza ulaşacak bire bir kar topuna dönecek. Sunu nazik motivasyonumuz, çocuklarımızın spora olan ilgisidir” dedi.

‘ETEV, MADALYA VE KUPALARLA ANILACAK’

ETEV’in önümüzdeki süreçte madalya ve kupalarla anılacağını söyleyen Sarıgedik, “İnanıyoruz ki daha çok gelişigüzel el yürüyeceğimiz çocuklarımız, ilk ailelerinin ve bizlerin, ardından şehrimizin ve ülkemizin gururu olacak başarılara imza atacaklardır. Bu noktada hem çocuklarımızı tenise yönlendiren ailelerine teşekkürname ediyorum hem üstelik Türkiye Alan Topu Federasyonu Başkanımız Cengiz Durmuş ile İzmir ve Ege’dahi tenise haddinden fazla büyük katkılar yapmış olan Türkiye Alan Topu Federasyonu Mir Başkanı Bülent Necimoğlu’na önceki günden itibaren bizleri serbest bırakmadıkları üzere şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

‘İZMİR TENİSTE PİLOT ŞEHİR OLABİLİR’

Öte yandan tenisin yaygınlaştırılması ve kalburüstü sporcular yetiştirilmesi namına İzmir’in ayrımsız uçucu nahiye olabileceğini vurgulayan Sarıgedik, “İzmir tenis kortu sayısı ve tenise bent bakımından Türkiye’nin en eke kentlerinden biri konumunda. Nedeniyle özellikle yerel yönetim ve vekillik üzerinden amme gücü atılmak üzere, kentimizin tıpkısı alan topu üssü olması üzere yeni çalışmalar bekliyoruz. Onların açacağı yolda bizler üstümüze düşeni yapmaya hazırız” diyerek konuştu.

Share: