FATİH ERBAKAN: İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM

YENİDEN Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Yunanistan’ın cihaz namına kullanıldığını, Türkiye’nin etrafının çembere alındığını belirterek, “NATO üyesi Yunanistan’a çekişme mı açalım? Hayır. Esas bunların üstelik arkasındaki ağır olan Amerika’ya tıpkısı rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım, Malatya’daki Kürecik Insiyak Üssü’nü kapatalım” dedi.

Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin Karabük Kongresi’ne akmak için kente geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü teklifine ilgili değerlendirmede mevcut Erbakan, “CHP’nin bilcümle üstelik seçme arifesinde hakeza benzeri madde yapması haddinden fazla bile anlamlı geldi bize. Senelerce başörtüsüne karşı duruşu mahsus olan benzeri fırka; Anayasa Mahkemesi’hangi kadar başvurdu başörtüsü yasağı devam etsin, diye niteleyerek. Kamusal alanda, okullarda başörtüsü olmasın, diye niteleyerek uğraş etti deminden birden hakeza bir madde yapması, biraz seçime yönelik ayrımsız cereyan kadar geldi. Hoppadak başörtüsüyle birlikte maslahat bitmiyor. LGBT savunuculuğu, İstanbul Sözleşmesi savunuculuğu, ‘din dersi zorunlu ders olmaktan çıkarılsın’ ısrarı ve bununla bu arada bir nice konuda, ‘5-6 yaşında çocuklara Kur’an öğretmek çağdışılıktır, Taliban zihniyetidir’ diyordu. Bu kabil davranışlar üstelik ortadayken bunlardan bile vazgeçecek mi? Bu soruları o zamanda sorduk ama herhangi bir yanıt alamadık” dedi.

ABD’nin Yunanistan’ı maşa yerine kullandığını ve Türkiye’nin etrafının çembere alındığını belirten Erbakan, “Adalar silahlandırılıyor. En Üst Midilli ve Sisam’a zırhlı araçlar çıkarıldı. Bağımlı burada Cumhurbaşkanı’nın üstelik dediği kabilinden Yunanistan’ın arkasındaki yoğun anlaşılan. Amerika’dan gösterişli alıyor. Orada Amerika Yunanistan’ın güneyden kuzeye kadar Dedeağaç’a kadar çokça sayıda askeri ana kurdu. Dedeağaç’a adeta tıpkısı ordu, zırhlı vesait konuşlandırdı. Güneyde, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’hangi cebe ambargosunu kaldırdı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’hangi zırh ambargosu devam ediyor amma Rum kesimine cebe ambargosu tek yanlı kalkıyor ve Yunanistan, Rum kesimi ve Amerika ortak savaş tatbikatı yapıyor. Yunanistan’ın aygıt namına kullanılması, Türkiye’nin etrafının çembere alınması söz konusu. Bu konuda müdebbir ve uyanık olunması geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.

‘İNCİRLİK ÜSSÜ VE KÜRECİK SEVKITABII ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM’

ABD’ye rest çekilmesi gerektiğini savunan Fatih Erbakan, “NATO üyesi Yunanistan’a cenk mı açalım? Müfit. Tığ diyoruz kim esas bunlarında arkasındaki ağır sıklet olan Amerika’ya aynı rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım, Malatya’daki Kürecik Insiyak Üssü’nü kapatalım. Amerika’nın ayn bebeği İsrail’i korusun, diye niteleyerek Malatya’ya insiyak üssü kurmuşlar. Bunları kapatalım, böylece biz bile Amerika’ya benzeri yaptırım uygulamış olalım. ‘Ege’den Akdeniz’den elini çek, Yunanistan’a arka çıkmayı bırak, bu tatbikatlara son ver’ diyebilmek süresince hakeza tıpkısı aşama atılması lazım. Sunu azından bunu yapmak gerekir” dedi.

‘BİR RÜŞVET BOYU EL ALAMADILAR’

Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Karabük Belediyesi salonunda planlı kongresine katıldı. Kongrede mütekellim Erbakan, “Muhalefetteki birbirine benzemez 6 partinin benzeri araya gelerek oluşturduğu o tuhaf yapıdaki sıkıntılara birlikte Baştan Refah Partisi olarak dikkat çekiyoruz. Bunlardan bile milletimize bir faydalı gelmeyeceğini rapor ediyoruz. İktidara yaptığımız kabilinden onlara da uyarılarımızı yapıyoruz. Onlar bizim uyarılarımızı dinlemek namına masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller. Geçtiğimiz münasebet günü bu 6 benzemez 7’nci kez tıpkı araya geldi. 30 pare baş başa güruh, 7 posta da masa başında olmak üzere tamam 37 şerha derinti. 6 aydan beri ne konuşuyor ne yapıyorsunuz’ Beyninde aynı öz bulunmayan. Şu konuşu krizden çıkmaya yönelik bir hal önerisi var mı? Aynı cins paketi açıklayabiliyorlar mı? 6 ayda değişik cumhurbaşkanı adayı ortaya koyabildiler mi? Bereketli bereketli öz kahve, bereketli artağan literatür, verimli bol resim ondan sonradan bile toplandıkları kadar dağılıyorlar. 6 aydan beri ayrımsız arpa boyu kez alamadılar.? dedi.

Erbakan sözlerine şöyle devam etti:

‘Muhalefetteyken anlaşamayanlar, masa altından birbirini tekmeleyenler kudret olunca anlaşacaklar da birbirlerine diyetlerini ödeyecekler alacaklarını vereceklerini halledecekler üstelik ne olduğu muhtemelen olmayan bir eski dönemden hangi farkı olduğunu anlatamadıkları çift çivi saylav sisteme baştan Türkiye’yi döndürecekler bile ülkenin meselelerini ele alacaklar de milletin derdine merhem olacaklar de.”

Share: