Hataylı depremzedelerin ihtiyaçları Kızılay Lojistik Merkezinden karşılanıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerden aynı müddet önceki kuvvetli ayla getirilen Türk Kızılay Hatay Geri Hizmet Merkezi, depremzedelerin ihtiyaçları üzere fariza yapıyor.

Kentte mevcut Türk Kızılay Hatay Geri Hizmet Merkezi, depremden tıpkı süre evvel elan kuvvetli kuzuluk getirilerek yetenek, envanter ve malzeme artırımı yapıldı.

Merkez, Hatay’ın cümle ilçelerindeki takım ve aşevlerine materyal tedariki sağlıyor.

“Burayı depremden ilk elan donanımlı ayla getirdik”

Türk Kızılay Hatay Lojistik Merkezi Yöneticisi El Akva, AA muhabirine, merkezde kıyamet çabucak müdahale üzere ısınma, tahaffuz, gıda ve ilk ihtiyaç malzemelerinin bulunduğunu söyledi.

Geri Hizmet merkezlerinde afetin olmadığı dönemlerde insancasına arkalama operasyonunun de yürütüldüğünü tamlayan Sağlam, “Hatay Havza Geri Hizmet Merkezi, Kızılay’ın zat sürecinde olan bire bir lojistik merkezi, afetten sonradan kurulmadı. Burayı depremden önceki henüz donanımlı arkaç getirdik. Yetenek, envanter, gereç artırımı kabilinden kâh restorasyonlar yapıldı.” dedi.

Sağlam, merkezden Hatay’ın cemi ilçelerinde kâin ekip ve Kızılay ile hareket eden sivil toplum kuruluşlarına bakım verildiğini anlatarak, “Ekiplerimize buradan ihtiyaçları ve belirledikleri talepler doğrultusunda malzemeler gönderme ediliyor. Bir antre alanımız var, malzemeyi oradan kabul ediyoruz. Malzemelerin ayrıştırması yapılıyor ve çıkışı sağlanıyor. Bölgelere dağıtımını yapıyoruz.” diye konuştu.

Merkezde beslenme ağırlıklı materyal stoklarının bulunduğunu belirten Kuvvetli, aşevlerinde ikramda kullanılacak tabak, boduç ve tabldot kabil şalter gereçlerin üstelik envanterde vadi aldığını kaydetti.

Share: