Konya’da 2 yaşındaki çocuğun trafik kazasında ölümüyle ilişkin maznun bilgili karşısında

Konya’dahi trafik kazasında kırıcı yaralanan 2 yaşındaki çocuğun, 8 yıl kısık bakımda kaldıktan sonraları yaşamını yitirmesiyle ilgilendiren tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.

1. Çetin Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya mevkuf maznun Mustafa Y. ile yan avukatları katıldı.

Mustafa Y, olayla ayrımsız ilgisinin bulunmadığını öne sürerek, “Suçlamayı kabul etmiyorum. Söz bahis akarsu kazaya sebep olan sürücü ben değildim.” ifadesini kullandı.

Duruşmada tanık adına dinlenen Yaşar T. maktul Zişan Duygusal’ın bulunduğu araca çarpan kamyonun plakasını görmediğini amma beraberinde ve arkasında gül evet üstelik lale resmi gördüğünü söyledi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin kazaya karışan çoban olmadığını belirterek, “Müvekkilim olay anında görüngü yerinde değildir. Buna ilgili günlük emek programlarını ve görüşme kayıtlarını dosyaya sunduk. Müvekkilim fenomen takkadak eksantrik tıpkı yerdedir.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Şanlı Can idaresindeki 42 RR 424 plakalı makine ile 22 Ilkgüz 2013’de Konya-Afyonkarahisar yağız yolunun 33. kilometresinde sürücüsü ve plakası belirlenemeyen akarsu tankeri arazöz çarpışmış, arazözün sürücüsü kazanın peşi sıra aracıyla kaçmıştı.

Ağırbaşlı yaralanan ve 8 sene ciddi bakımda hayat mücadelesi veren Zişan Duygusal, 13 Sülale 2021’de yaşamını yitirmiş, kazaya ilişik anket başlatılmış, ibret mevcut Mustafa Y. için ülkü açılmıştı.

???????

Share: