MHP Umumi Komutan Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Komutan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Topluluk İttifakı uyanan tarihin sesi, direngen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.” dedi.

Durmaz, Vali Mustafa Çalıştırıcı, Belediye Reisi Emrah Özdemir ile Niğde Barosu Başkan Tehlikesiz Alper Öztürk’ü ziyaret ederek Heybet Bahçeli Bulvarı ve Ense Geçidi’nin açılış törenine katıldı.

Törende Durmaz, ecdadın “İnsanı yaşat ki oran yaşa” anlayışıyla göl ayağı bastığı herhangi bir coğrafyaya önce adaleti götürdüğünü, onların refahı ve huzuru amacıyla çalıştığını, Türkün şanını istekle gönüle taşıdığını belirterek, MHP yerine siyaseti üstelik bu zihin üzerine düz yazı ettiklerini anlattı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına dosdoğru benzeri şekilde kavuşması, 2053-2071 hedeflerine salimen ulaşması üzere çabaladıklarını dile getiren Durmaz, MHP Genel Başkanı Şevket Bahçeli’nin, Türk politik tarihine radde düşürdüğü “Benim aklım bütün Türkiye’dir” sözünün amaca revan yoldaki tutumlarının özeti olduğunu ifade etti.

FETÖ’nün 15 Temmuz ihanet kalkışmasında Cumhur İttifakı’nı milletin sokakta kurduğunu vurgulayan Durmaz, şöyle devam etti:

“Muhalefetin mülk bulmuş kabil temas sorunun konusunda atladığı, ‘Türkiye yönetilemiyor’ algısı kurmak amacıyla temas yolu denediği bu süreçte Topluluk İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemi tıpkı kat elan kemiksiz bire bir şekilde anlaşılmıştır. Dünyayı derinden sarsan ve elden afiyet krizi yerine kalmayıp bir nice sektörü damarlı etkileyen pandemi döneminde çizi komşularımızın bağırsak karışıklıkları dolayısıyla ortaya sâdır mülteci sorununda Ukrayna-Rusya savaşı özellikle oluşmak amacıyla enerji ve azık sorununu tetikleyen küresel çatışmalar süresince içeride ve dışarıda sürdürdüğümüz terörle mücadelede Türkiye, Cumhur İttifakı’nın gücü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin imkanlarıyla her alanda sorunlarla mebde etmesini bilmiştir. Halk İttifakı nasip birlikteliğidir, milli birlikteliktir. Cumhur İttifakı uyanan tarihin sesi, direngen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnsanımıza insani yaşam amacıyla eserler mensur edeceğiz. İnsanımızın seçme ant beraberinde olacağız.”

YANLIŞSIZ Parti Niğde Milletvekili Güç Ergun de “fena ittifakına” cebin 2023 seçimlerini kazanıp ilerleyici dönemde üstelik Halk İttifakı namına yollarına bitmeme edeceklerini söyleyerek, iki partinin birleşmesindeki sunu önemli unsurun yegâne millet, bir tane simge, bir tane yurt, biricik izzet olduğunu aktardı.

DOĞRU Öğür Niğde Saylav Sevap Gültekin dahi yurt, bayrak, kavim, ezan aşkına bu ittifakın 2023’te da hep beraber bitmeme etmesi gerektiğini dile getirdi.

Belediye Reisi Emrah Özdemir ise Fehamet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sefer arkadaşı olduğunu tabir ederek, “Hele dahili ve harici bilcümle üzücü odaklarının karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızla alay malay giden, temas devir devletinin ve milletinin yanı sıra olan şişman bir fehamet adamımız. Tığ de bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Ihtişam Bahçeli Bulvarı ve Art Geçidi’nin açılışını bile burada gerçekleştirmekten büyük benzeri bahtiyarlık yaşıyoruz.” diyerek konuştu.

Konuşmaların ardından bulvar ve peş boğaz hizmete açıldı.Share: