Polise yakalanınca 2 kişiyi öldürdüğünü söyledi

Polise yakalanınca 2 kişiyi öldürdüğünü söyledi

Karaman’de parkta 1 kişiyi tabancayla gösterişli yaraladıktan bilahare kaçan zanlının, kendisini yakalayan polislere 2 kişiyi öldürdüğünü söylediği öğrenildi

KARAMAN – Karaman’birlikte 2 kişinin öldürüldüğü, 1 kişinin birlikte okkalı yaralandığı olayla ait detaylar ortaya daha çok. Gaddar zanlısının önce 2 kişiyi öldürdüğü, şehir merkezine gelerek 1 kişiyi yaraladığı, polise yakalanınca da 2 kişiyi öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

İddiaya göre fenomen, saat 16.30 sıralarında Ahiosman Mahallesi’nde mevcut Alparslan Türkeş Parkı’nda meydana geldi. İddiaya bakarak, Ermiş S. saat 16.30 sıralarında konuşmak amacıyla Yüksek Atakan Y.’yi Ahiosman Mahallesi’nde bulunan Alparslan Türkeş Parkı’na çağırdı. Muazzez S., parka gelen Mürtefi Atakan Y.’yi belinden çıkardığı tabanca ile göğsünden vurduktan sonra geldiği otomobille kaçtı. Uca Atakan Y. ise parkın yakınındaki Çarşı Şehit Erkan Kurşun Polis Merkezine her an arkalama istedi. Bunun üzerine polis merkezine keyif ekibi çağrıldı. Yaralı erkek henüz sonradan gelen ambulansla Karaman Eğitim ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı.

Zanlının 2 kişiyi henüz öldürdüğü ortaya daha çok

Polis Güçleri, olaydan sonraları kaçan ve kimliğini tespit ettiği zanlıyı Mücevher Hanım Mahallesi’nde yakalayarak gözaltına aldı. Zanlı Aziz S. kendisini yakalayan polislere Urgan Mahallesi Taşocakları mevkisinde 2 kişiyi elan vurarak öldürdüğünü söyledi. Bunun üstüne zanlının verdiği adrese revan ekipler Işıklı Diken ve Ege Ulushan’ı kafalarından vurularak öldürülmüş halde buldu. Fenomen yerinde düzenlilik tedbiri düzlük polis güçleri, takı sahasının açıkgöz bölgesi olması dolayısıyla durumu jandarmaya bildirdi. Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin arkası sıra Vazıh Çalı ve Veli Ulushan’ın camit bedenleri ölü açımı yapılmak amacıyla cenaze aracı ile morga kaldırıldı.

Birlikte ispirto alırken kafalarına kırıcı etmiş

Farklı suçlardan haddinden fazla sayıda cürüm kaydı olan kıya zanlısı Muazzez S’nin, Vazıh Çaltı ve Ege Ulushan’ı etanol kabul etme bahanesiyle otomobille Taşocakları mevkisine götürdüğü, iddiaya bakarak mal meselesi yüzünden burada ispirto alırken kafalarına keder ederek öldürdüğü öğrenildi. Cinayet zanlısı Eren S’nin yoğun yaraladığı Ulu Atakan Y.’nin ise ameliyata alındığı ve dirimsel tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Öte yandan, kıyacı zanlısı Eren S.’nin bindiği otomobilin kiralık olduğu ortaya çıkarken, olay yerindeki bade şişeleri dikkatlerden kaçmadı. Olayla ilgilendiren çok yönlü sormaca devam ediyor.

Share: