Safranbolu Belediyesi’nin Spor Kursları Başlıyor

Safranbolu Belediyesi Erdoğan Caymaz Yeni Tohum Spor Salonu’nda düzenlenecek 7-17 gözyaşı grubuna müteveccih voleybol, basketbol ve masa topu ile 18-65 yaş grubu kadınlara yönelik idman, yol, parkur, atiklik, bukağılık ve peklik kursları, Ilk Teşrin ayının önceki haftasında başlayacak.

Barış Mahallesi’ndeki spor salonunda ücretsiz yerine verilecek kursların kaydı, ‘www.sakem.org’ adresinden online kendisine yapılabilecek.

Sloganlarının ‘Sağlıklı Dirim için Harekete Geç’ olduğunu söyleyen Şehremini Elif Köse, “Yavru ve kadın vatandaşlarımızın dimdik yaşamasına yardım temin etmek amacıyla belediyemizin antrenörü ile başlattığımız kurslar, geçtiğimiz yıllarda korkulu bandaj görmüştü. Kullanılmamış soy sop spor salonumuz, bu sene üstelik kursiyerlerini bekliyor” dedi.

Başkan Köse, “Düzenlediğimiz turnuvalar, mütenevvi takımlara gâh zamanlarda sağladığımız muvasala destekleri ve Hanımevi’mizde gönüllü yoga eğitmeni marifetiyle sunulan ücretsiz dersler kadar hizmetlerimizle, Belediye adına imkanlarımız çerçevesinde sporcunun bilcümle yanında olduk. Bu alandaki yer makro hizmetimiz elbette ki de Erdoğan Caymaz Bakir Evlat Spor Salonumuz. Barış Mahallesi’ndeki salonumuzdan tüm vatandaşlarımız yararlanabilir” diyerek konuştu.

Share: