Safranbolu’da Alnaç Yenileme Çalışmaları Başlıyor

Safranbolu’birlikte Şehremini Elif Köse’nin ağırbaşlı çabaları ile özellikle Kaya Erdem Caddesi görünmek için mecmu Safranbolu’bile cephe yenileme çalışmaları başlatıldı.

Başbuğ Elif Köse, yanında İmar ve Kentçilik Müdürü Başak Dökümcü ve alnaç yenilemeyi yapacak olan firma yetkilileri ile gelişigüzel Erdem Caddesi esnafıyla tıpkı araya gelinerek yapılacak icraat anlattı.

Çok sayıda esnafın katıldığı toplantıda konuşan Başkan Köse, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ustalık desteği ile yapılacak çalışmalarla ilgili olarak, “Burada amacımız öncelikle zehir görüntüyü ortadan koymak. Özellikle bu caddemiz en çokça görüşme alan Tarihi çarşı bölgesine giden misafirlerimizin geçtiği ve Safranbolu’birlikte ilk gördüğü kayran. Buradan başlayarak ilçemizi çok daha iyice tıpkı görünüme kavuşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Başbuğ Köse, şöyle bitmeme etti:

“Biz bire bir turizm kentiyiz. Şehrimizi güzelleştirmek, çokça elan temiz görünümlü benzeri şehir açmak durumundayız. O nedenle ivedilikle çalışmalarımızı başlatmak istiyoruz. bununla birlikte alnaç yenileme çalışmalarımız Kayaç Fazilet Caddesi’nin peşi sıra Sadri Artunç Caddesi ile devam edecek.  Bu çevirici ile toplantıya katılan ve gerçekleştirilecek olan projede bizimle iş birliği içerisinde olacaklarını tabir eden değerli esnaflarımıza birlikte şimdiden teşekkürname ediyorum. Burada amacımız ortak. Hepimizin isteği çokça daha yaşanılır ve daha fena hâlde bire bir Safranbolu.”

Share: