SUBÜ rektörlüğüne baştan atanan Sarıbıyık, yeni çağ hedeflerini açıkladı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Sakarya Kullanışlı Ulum Üniversitesi (SUBÜ) rektörlüğüne baştan atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, kullanılmamış dönemdeki ana hedeflerini açıkladı.

Üniversiteden yapılan açıklamada görüşlerine saha verilen Sarıyıbıyık, rektörlük görevine baştan atanmış olmanın onurunu yaşadığını belirterek, göstermiş oldukları güvenden belde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve desteklerini esirgemeyen dostlarına teşekkür etti.

Sarıbıyık, üniversitenin yapılanmasını 4 yıllık süreçte nazik ölçüde tamamladıklarını aktararak, “+1 Eğitim Modeli” ile darülfünun-hisse senedi dünyası birlikteliğinde Türkiye’ye kat sayı darülfünun haline geldiklerini kaydetti.

Uygulama becerisine eş kalifiye âdem ve yapılabilir AR-GE hedefleriyle cereyan ederek tıpkı zamanda akademik çalışmaları desteklediklerini tamlayan Sarıbıyık, “Üniversitemizi toplumsal, kültürel işler ve topluma müteveccih bakım çalışmalarıyla yaşadığımız şehre ve ülkemize kâr sağlayıcı ayrımsız yükseköğretim kurumu haline tebliğ etmek için kırıcı çaba gösterdik. 80 farklı ülkeden 3 bine yakın uluslararası öğrenci ile firez ve ticaret elçileri yetiştirme noktasında balaban başarılar elde ettik.” ifadelerini kullandı.

Sarıbıyık, ati dönemde SUBÜ’yü daha istikbal solmak ve sağlık ortamını bitmeme yol açmak üzere var güçleriyle çalışacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Kampüs çalışmalarının beraberinde yüksek lisans ve doktora tezlerinin gelişim dünyasıyla yapılması, aksiyon garantili bölümlerin açılması, meslek yüksekokullarının tevhit sanayi bölgeleri zarfında zindelik göstermesi ve üniversitemizin dijital dönüşümünün tamamlanması hedefleriyle yolumuza devam edeceğiz.”

Share: