Trabzon’da incitici koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu marifetiyle Köprübaşı ilçesinde yara koşusu düzenlendi.

Yarışlara erkân ile 20 gözyaşı şeş kategorilerinde farklı illerden tahminî 157 sportmen katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda devam fail ve Kahvedüzü mevkisinde sona eren yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek için 12 kilometrelik güzergahta savaş ettiler.

Köprübaşı Kaymakam Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların geleneksel yerine 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden ekolojik ortam duyduğu memnuniyet dile getirerek, “Bu elden bir koşu değil, bire bir zamanda milli takıma sporcu seçilmesini üstelik kapsıyor, bu anlamda önemi bizim için henüz fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 gözyaşı altı kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Dede ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 gözyaşı altı erkeklerde ise Mervan Haykır birinci, Hasan Işıklı ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Balaban kadınlar birinciliği Selma Idrak Etmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Büyük erkeklerde da birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Atmaca, üçüncülüğü dahi Abdullah Çakırdoğan elde etti. Bando yarışlarında büyük erkekler kategorisinde Batman birinci, Sakarya ikinci oldu.

20 yaş altı erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 yaş altı kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: