Türkiye’nin önceki peyk kuluçka merkezi “Cube Beyoğlu” ocakta açılıyor

Türkiye’nin önce “peyk gurk merkezi” Cube Beyoğlu, Teknopark İstanbul ile Beyoğlu Belediyesi ortaklığında Ev 2023’te açılıyor.

Teknopark İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Ustalık Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin üstelik katılımıyla gerçekleştirilen törenle, Beyoğlu Uydu Gurk İş Birliği Protokolü imzalandı.

Cube Incubation merkezinde gerçekleşen imza törenine, Teknopark İstanbul Umumi Heyet Başkanı Prof. Dr. Dokuz Canlı Yerebakan ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu’nun yanı sıra, Beyoğlu Belediyesi Başkanı Haydar Ulvi Şans, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Mahiyet katıldı.

Verilen bilgiye göre, Teknopark İstanbul’un şehir merkezindeki faaliyetlerinin merkezi olacak Cube Beyoğlu, Türkiye’nin geçmiş peyk gurk merkezi olma niteliği taşıyor.

Teknopark İstanbul ve gurk merkezi Cube Incubation’un girişimcilik ekosistemindeki tecrübesi ve kıpırdak akademik kurumların desteği yardımıyla girişimcilik ekosistemine yeni tıpkısı koku getirecek.

İstiklal Caddesi, Misk Sokak’ta önümüzdeki kamer açılması planlanan 5 katlı Cube Beyoğlu’nda bileşimli zeka, sayısal müzakere, simülasyon, baziçe, artırılmış hakikat, VR ve mobilize uygulama tematik alanlarına yoğunlaşılacak.

Ayrıca, Cube Incubation destekleri ile girişimcilere müteveccih 7/24 kemiksiz çağdaş himmet alanları, yetişek ve etkinlikler, mentorluk, akademik ve maharet danışmanlık, beceri ve girişim analizleri, yatırımcı ve firma görüşmeleri, bilgi tabanlarına muvasala, TTO destekleri ile teknopark vergi avantajı gibi birçok imkan sağlanacak.

“Baziçe teknolojisinin merkezi olacak”

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Teknopark İstanbul Umumi Müdürü Bilal Topçu, “Erdemli uygulayım bilimi odaklı yenilikçilik faaliyetlerinin elektrik merkezi olma hedefimiz doğrultusunda hayata geçecek olmasından şişman coşku duyduğum Cube Beyoğlu, Türkiye’birlikte tıpkısı önceki olması açısından da kebir. Burada girişimcilik ekosisteminin gelişmesi üzere çalışmalar yürütülecek. Söz Gelişi, oyun teknolojisiyle ait konular Cube Beyoğlu’nda planlanacak.” ifadelerini kullandı.

Projenin familya sahibi Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ulvi Yıldız, gençler için 100. Yıla Uygun Beyoğlu mottosuyla projelerini gerçekleştirdiklerini ve planladıklarını aktardı.

Şans, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Milli Mücadele’nin adını taşıyan İstiklal Caddesi’nde aynı ilki elan gerçekleştirmenin ve gençlerimizin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. Burada gençlerimiz yarının dünyasına hazırlanacaklar ve yarının dünyasında Türkiye’yi henüz kıvrak yapmak üzere eğitim görecekler.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: