Yeğin basan tarlada toplanmaya bekleyen 35 titrem kumpir sular altında kaldı

Baskın basan tarlada toplanmaya muntazır 35 titrem patates sular altında kaldı

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yaşanan bora yağış sonrası sökümü yapılan ve zaman toplanacak olan tahminî 35 ton kumpir sular altında kalarak engel gördü.

Sandıklı ilçesinde rappadak bastıran sağanak yağmur bir nice olumsuzluğu de beraberinde getirdi. İlçede gücük sürede etkisini artıran yağmur nedeni ile Yıpranmamış Sanayi Sitesinin caddelerini kaplarken gelişim yerleri üstelik sular altında kaldı. Uran esnafları özlük imkanları ile işyerlerindeki suları boşaltma etmeye çalıştı, elektronik eşyalarının sular altında kalarak uymazlık gördü.

Kızık köyü İkiz Bayır bölgesinde toplanan baran suları ise kumpir tarlalarına doldu. Bu bölgede kâin tıpkı çiftçinin 12 dekar tarlası taşkın nedeni ile uymazlık gördü. Hâkim sularından ortalık çiftçinin 35 titrem civarında patatesi batkı oldu.

Halil Tepeşiroğlu isimli üretici “Yüzde 30 evet de yüzdelik 40 toprakta mülk kalıyor. Yağmur yağmadan bire bir gün önce söktük. Sabah toplayıp kamyona yükleyecektik. Geçerken saat 3’üstelik 4’da baran yağdığı için bu mülk yerde kaldı. 35 titrem civarında kumpir beis gördü” dedi.Share: