6 ilde cali belgeli dolandırıcılığa 11 denetleme; şüphelilerden biri ana ortaklık sahibi

MUĞLA merkezli 6 ilde planlı eş zamanlı operasyonda, sahte belgelerle dolandırıcılık yaptıkları tespit edilerek gözaltına alınan 11 münasebetsiz Datça ilçesinde adliyeye irsal edildi. 11 münasebetsiz arasında holding sahibi B.K.’nin dahi bulunduğu öğrenildi.

Datça Cumhuriyet Başsavcılığı vasıtasıyla başlatılan soruşturma kapsamında vatandaşları sahte vesaik, yapmacıklı banka güvence mektuplarıyla  kurnazca yüksek değerdeki yer ve tarlalarını satın alıp kurdukları paravana şirketler ortada devrederek dolandıran şüpheliler karşı denetim kararı verildi. Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Finansal Taksirat Kesim Amirliği ekiplerince yapılan maharet ve fiziki takibin arkası sıra Datça, Menteşe, Bodrum ve Milas ilçelerinin yanında İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ ve Gaziantep’te belirlenen adreslere senkronik işler düzenlendi.

Operasyonlarda B.K. (39), M.Y. (36), Ö.S. (30), M.Ç (31), N.T.( 37), F.C. (43), G.C. (41), O Y.(35), M.G. (33), M F. (43) ve Y.K. (34) gözaltına makbuz. Adreslerde yapılan aramalarda haddinden fazla sayıda düzme sigorta belgesi, sahte banka garanti mektupları, dolandırılarak alınan tapular, sahte diplomat kimliği, 2 tabanca ile 52 kurşun ele geçirildi. 6 ilde gözaltına alınan 11 karanlık, Datça’bile adliyeye sevk edildi. 11 ibret ortada ana ortaklık sahibi B.K.’nin üstelik bulunduğu öğrenildi.Adliyeye sevk edilen şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Share: