Ardahan haberi | Ardahan Valisi Öner, Türkgözü Gümrük Kapısı’ndaki yapım çalışmalarını inceledi Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Gürcistan’a açılan Türkgözü Gümrük Kapısı’nın baştan modernizasyonu kapsamında ölçülü çalışmaları inceledi.

Türkiye ile Gürcistan arasındaki Türkgözü Gümrük Kapısı’nın modernizesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince sabık sene başlatılan inşaat çalışmaları devam ediyor.

Çift antre çıkışlı gümrük binalarının birlikte restoran, bey mağazası ve personel lojmanlarının da meydan alacağı hat kapısı, akıbet teknolojik imkanlarla donatılacak.

Gelecek yılın ortalarında tamamlanması planlanan çalışmaların denetiminde Ilbay Öner’e, Kaçkar Gümrük ve Ticaret Nahiye Müdürü Recep Âlim ve ilgililer eşlik etti.

Ilbay Öner, burada yaptığı açıklamada, Türkgözü Gümrük Kapısı’nın Ardahan üzerinden Orta Asya ve Kafkaslar’a açılan Türkiye’nin cesim bir kapısı olacağını bildirdi.

Süreci durumunda yoklamak üzere geldiklerini tamlayan Öner, şunları kaydetti:

“Icraat acul tıpkı şekilde devam ediyor. İnşallah çalışmalar tamamlandığında Türkgözü Kapımız, özellikle tecim ile uğraşan vatandaşlarımıza ve dışarıdan ülkemize ati olan turistlere elan bereketli ve elan kaliteli hizmet verecektir. Çağdaş bir kapı haline dönüşecek Türkgözü Kapımız, benzeri zamanda ülkemizin ticari faaliyetlerden elde ettiği eklenmiş değerini üstelik arttıracaktır.”

Share: