Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı’na seçilen Muamele Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Karı Boks Milli Takımı sporcusu Teamül Yenilmez (28), Karadağ’da 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan kızıl madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu yıl seçmelerde gösterdiği başarıyla milli topluluk kadrosuna girdi.

Ay-engelsiz formayla çıkacağı ilk uluslararası müsabaka olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Davranım Yenilmez, antrenörü Baykan Aslan eşliğinde günde çift egzersiz yaparak okkalı depoluyor.

Yenilmez, 25 Ilkgüz-9 Teşrinievvel tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’de gerçekleştirilecek ortak kampa birlikte katılacak.

“Şampiyon yerine kaçmak istiyorum”

Fiil Yenilmez, AA muhabirine, bati tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu andaç çokça beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım çok yardımcı oldu. her daim egzersiz yaptık. Metanetli süreçlerden geçtik. Tabiatıyla ki tek hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun amacıyla çok çalıştım ve yapacağımı üstelik düşünüyorum. İnşallah seçkin öz iyi giderse şampiyon adına çalmak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Milli takım antrenörleri ile bando antrenörü Baykan Aslan’a çok öz medyun olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli topluluk antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim amacıyla özel olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Aslan hocama bile çokça teşekkür ediyorum. İkimizin birlikte bildirme haddinden fazla istediği şeye inşallah bu yıl kavuşacağız. Birbirimize bakarak ve feryat figan İstiklal Marşı’mızı okumak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın ardından olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Aslan: “İddialı benzeri takımız”

Milli mızıka antrenörü Baykan Arslan, Gidiş Yenilmez’in bu yıl kamer-engelsiz formayı giymeye türe kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi külah edeceğini aktaran Arslan, “Bu şampiyonaya haddinden fazla iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı dahi serencam paye ongun. Acun şampiyonu ergin tıpkısı takımın fertleriyiz. Bu bile bizi gururlandırıyor. İddialı aynı takımız, dünya şampiyonu kendisine Karadağ’a gidiyoruz. Hattıhareket’nın üstelik orada Avrupa şampiyonu olacağına ilgiyle inanıyorum. Orada birlikte ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.Share: