Bitlis haberi: Tatvan yeni spor tesislerine kavuşuyor

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 4 spor tesisi mensur ediliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tehlikesiz Geylani, yaptığı açıklamada, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığınca yaptırılan spor tesislerinden bazılarının yapım çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

İlçenin 30 almanak spor tesisi ihtiyacının karşılanacağını anlatan Geylani, “İlçemiz sahilinde kort var amma hem siktirici hem de yurt olduğu için ihtiyacı karşılamıyordu. Yıpranmamış spor tesisi Kıran Mahallesi’ndeki 18 bin metrekare konusunda kuruldu. İkisi merbut ve ikisi sarih tevessül etmek amacıyla uluslararası standartlarda 4 kort nesir ettik. Bire Bir alanda antrparantez bakir bir deneyimsizlik merkezi nesir ettik ve Tatvan Belediyesi Konservatuarı kendisine hizmet verecek. Gine burada topçu fabrikası olacak. Antrparantez okçuluk poligonları kurmayı birlikte hedefliyoruz.” dedi.

Yapımı bitmeme eden diğer tesislerden de hezel fail Geylani, şunları kaydetti: “

“Fuar Mahallesi’nde bile FİFA standartlarındaki futbol sahası ve spor tesisi imal çalışmaları tamamlandı. 16 bin metrekare alana kurulan bu spor tesisinde ayak topu sahası, tribün, kafe, tatil ve soyunma odaları saha alıyor. Kültür Mahallesi’nde ilişkin alanı 3 bin 500 metrekare olan ve 17 dönüm alana kurulan Arsıulusal Yüzme Federasyonu standartlarına akla yatkın olimpik yüzme havuzu ve spor kompleksi inşaatı devam ediyor. Burada bile bağlı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, soyunma odaları, fitness ve pilates salonları var. Bu tesislerde tıpkı anda binlerce çocuk, güre ve sporcu faydalanabilecek. Bunlar haricinde 10 yön sahası projemiz var. Bu sezonda hepsini tamamlayıp halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz.”

Share: