Bronz Soyer’e ‘Barışa Dünya Malı Boyu Mücahede Ödülü’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Iye Sulh ve İletişim Derneği vasıtasıyla ‘Barışa Vücut Boyu Himmet Ödülü’ne layık görüldü.

Ege Sulh ve İletişim Derneği tarafından ilki 2019’da verilen Barışa Mevcudiyet Boyu Emek Ödülü, bu sene İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’e verildi. Komutan Tunç Soyer; çoğulcu, demokratik ve barışçı belediyecilik uygulamaları, barışı Akdeniz ölçeğinde genişletmeye çevrik çabaları, Seferihisar Şehremaneti Başkanlığı döneminde başlattığı Ege’dahi kalımlı hazar çalışmaları, yaşamı boyunca sürdürdüğü doğayla sevecen, belde ve koca haklarına hürmetli kimliği nedeniyle ödüle müstahak görüldü. Ege Barış ve İletişim Derneği Başkanı Bülent Tanık, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Başbuğ Tunç Soyer’i makamında mülakat ederek ödülünü takdim etti.

TANIK: BARIŞA KATKILARINIZ İÇİN SİZE BU ÖDÜLÜ TAKDİM EDİYORUZ

Bülent Şahit, “Bu ödülü bir nice nedenle size sunma ediyoruz. Tıpkısı tanesi, çevreci ve insandan yana barışçı kimliğiniz. Bunu gönül sindirmiş, erke tüketirken de bunu gözeten, Iye halklarının kardeşliği üzere sermaye boyu emek sarfiyat etmiş, Seferihisar’da belediye başkanıyken başlatmış olduğunuz ve Akdeniz ölçeğine bugün taşımayı vadettiğiniz İzmir’in ayrımsız barış kenti olması yolundaki çabalarınız ve barışa katkılarınız üzere size bu ödülü sunma ediyoruz” diy konuştu. Başkan Tunç Soyer ise “Çok teşekkürname ediyorum, iri izzetinefis verdiniz” dedi.

HENÜZ ILK MİDİLLİ BELEDİYE BAŞKANI’NA VERİLMİŞTİ

Soyer ile gelişigüzel, PADOP Küreselleşme ve Arsıulusal Örgütlenme Gözlemcisi Örgütü Başkanı ve Yunanistan’ın Syriza Partisi’nin bozuk Aut İlişkiler Koordinatörü Panos Trigazis dahi ödüle müstahak görüldü.

Ege Hazar ve İletişim Derneği, Barışa Mülk Boyu Himmet Ödülü ilk kez 2019’da, Ege barışına katkıları nedeniyle çarkıt Midilli Şehremini Stratis Pallis’e vermişti.

Share: