Evlat nöbetindeki bacı, kardeşine kaçırılma yıldönümünde seslendi

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı yavru nöbeti bin 93’üncü gününde sürüyor. Süleyman Çetinkaya amacıyla eylemde olan bacı Zekiye Bozdağ, bugün haddinden fazla ümitsiz olduğunu ve kardeşimin kaçırılma yıldönümü olduğunu söyledi.

Çocuklarının yıldırı örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde yurt eylemi eden ailelerin uşak nöbeti bin 93’üncü gününde.

Süleyman Çetinkaya için eylemde olan bacı Zekiye Bozdağ, zaman çokça ümitsiz olduğunu ve kardeşimin kaçırılma yıldönümü olduğunu anımsattı. Bozdağ, “Kardeşim 30 Ağustos’ta kandırılıp dağa gönderildi. 3 yılımız bitiyor, 4’üncü yılımıza giriyoruz. Banko ayrılmıyoruz. Kardeşimi onlardan almayıncaya kadar buradan kalkmayacağım. 4. yılımızdayız, her hangi olursa gel doğrulama ol” dedi.

Ayten Elhaman, oğlu Bayram’dan 5 yıldır marifet alamadığını söyledi. Evladına özlenti kaldığını tabir fail Elhaman, “HDP iklim binası uğrunda de 4’üncü yılımıza gireceğiz. Anneler kendisine yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz. Evlatlarımızı istiyoruz, evlatlarımızı kaybettiğimiz yerde arıyoruz. Evlatlarımızı serencam nefesimize kadar arayacağız. O katillerden, o zalimlerden evlatlarımızı alacağız” şeklinde konuştu. – DİYARBAKIR

Share: