Diyarbakır anneleri evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor

Diyarbakır anneleri, dağa kaçırılan çocuklarına kaynaşmak için HDP İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemine kararlılıkla bitmeme ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Ilkgüz 2019’da başlattığı oturma eylemi, 1093’üncü gününde bitmeme ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Sabire Vazıh, oğlu Zafer’den 2017’den bu yana selen alamadığını söyledi.

Okumuş, “HDP’den çocuğumu almadan eyleme serencam vermeyeceğim. Esas ve babaların bütünü burada. Çocuklarımızı almadan gitmeyi düşünmüyoruz. 3 Eylül’de 4’üncü yılımıza gireceğiz. 40 yıl de geçse mücadelemize bitmeme edeceğiz. Herkesin desteğini bekliyoruz.” dedi.

Evladına duyduğu özlemi dile getiren Kültürlü, oğluna kaynaşmak istediğini belirtti.

Aydın, “Oğlum dön, gel. Seni burada bekliyoruz. Seni almadan gitmeyeceğim.” ifadelerini kullandı.

“Bütün dallar üzere buradayız”

Oğlu Özkan için eylem fail ata Süleyman Görgülü de evladına kavuşmak için HDP il binası önündeki habitat eylemini sürdürdüğünü söyledi.

Evladı üzere sonuna büyüklüğünde mücadeleye devam edeceğini anlatan Ziyalı, “Evladım elan 15 yaşındayken HDP aracılığıyla kandırılıyor. Kısaca 7 yıldır evladımdan ayrıyım. Evladımı HDP’den istiyorum. Eylemimiz 3 Eylül’dahi 4’üncü yılına giriyor. Türkiye’den bindi istiyoruz. Boydak zat çocuklarımız üzere değil bütün kollar amacıyla buradayız. Çocuklarımızı almadan HDP’nin kapısından asla kalkmayacağız. Temel ve babalar namına genç erkek mücadelemize üstelik bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Share: