Gürkan’dan çiftçiyi kalkındıracak hizmetlere önem

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Kültür Odaları Başkanlarıyla tıpkı araya geldi. Ziyarette Komutan Gürkan, Kültür Odalarının gelişigüzel ant yanlarında olduklarını ifade ederek, çiftçiyi kalkındıracak hizmetlere önem verdiklerini vurguladı. Gürkan, ” Yazıhan Besi OSB’nin ihalesi 2 Teşrinisani’da yapılacak” dedi.

Malatya Kültür Odaları kendisine şehrül emniyetli olan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulunduklarını rapor fail Malatya Kültür Odaları İl Eş Güdüm Başkanı Yunus Kılıç, ” Tığ başkanımızın hizmetine teşekkür ediyoruz. Acun Sarıerik Merkezini, Dünya Ticaret Merkezini, Lisanslı Depo kabilinden projelerin yükseldiğini görünce Malatyalı adına gururlanmamak benzer değil. Bu hizmetleri gördüğümüz üzere teşekkürname amacıyla başkanımızın yanına geldik. Geçmiş çağ belediye başkanlarımızda hizmetleriyle anılırdı. Selahattin Başkanımızda acun sarıerik merkeziyle beraberinde tecim merkeziyle, lisanslı deposuyla, DSİ binası, Battalgazi Hizmet Binası, Altay Kışlası binalarıyla sayamayacağımız kadar 4 bin dekarlık yeşil alanlarla başkanımız ileride anılacak. Anca düşünüyorum kim Malatyalı hemşerilerimiz Malatya’nın neresine bakarsa, hangi köşesine bakarsa yollarıyla zir yapısıyla başkanımızı bilinmeyen edecekler. Tığ Kültür Odaları adına kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Çiftçilerimizin her zaman yanındayız”

Ekincilik Odası Başkanının ve heyetinin ziyaretlerinden kontekst teşekkür fail Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, ” Bizim görevimiz şehrimize hizmet etmektir. Pespaye temelli ve izi olan eserler tezyit etmek lazım. Tığ bire bir taraftan çiftçimize müteveccih döl dağıtımları, sulama sistemleriyle ilişkin, sınırlanmış sistemlerle ilişkin, fide dağıtımlarıyla ait, aşılamayla ilişkin ve sair teknik yardımlarla ait hizmetlerimizi yaparken farklı taraftan şehrimizin genel hizmetleri ve umumi hizmetlerimiz içerisinde üstelik çiftçimizi kalkındıracak hizmetlerimize önem veriyoruz. Özellikle Acun Kayısı Ticaret Merkezi bugün dünyanın en nazik kayısı ticaret merkezi hüviyetini taşımaktadır. Dünya Sarıerik Tecim Merkezimiz; uluslararası konferanslara, panellere, sempozyumlara karı

sahipliği yapacak benzeri zamanda uluslararası ahzüita merkezi şeklindeki dizayn ile yapılan fiziksel kapasite içre 1000 hisse senedi yeri, 70 yazıhane, afiyet merkezleri, konferansları, kayısı müzelerinin, lisanslı depoların, çiftçilerimiz için özel depoların, mezat alanlarının ve sosyal donatılar anlamında her ihtiyacı karşılayacak şekilde bire bir format namına yapılıyor. Bugün Malatya’nın değil Türkiye’nin genişlik büyük yatırımlarından bire bir tanesidir. Çiftçilerimiz için yapıyoruz. Merkezimize başlamamız bile Malatya’daki kayısı ihracatını 200-300 milyon dolar bandından 600 milyon dolar bandına çıkması bunun yer asıl göstergesidir. Tıpkısı taraftan hükümetimizin özellikle kayısıya aya karşılık uygulamaları, bir taraftan bizlerinde lisanslı depoları ve sarıerik merkezini yapmamız ve çiftçimizin desteklenmesi cesim katkılardır. Herhangi Bir alanda şehrimizin seçme tarafı şantiye halinde. Yalnız bizim şantiyelerimizde şu anda 5 binin üstünde çalışan vardır. Tıpkı o kadarda bizim çalışanlarımız var ve hep bunların kâffesi Malatya’ya mülhak ayar katıyor. Tığ, Malatya vakit kaybetmeden Türkiye’nin değil Avrupa’nın ve Dünya’nın ışıldak yıldızı olacak dedik. Geçtiğimiz haftalarda Hollanda’da bunun belgesini da aldık ve EXPO 2028’de Malatya eş sahipliği yapacak. Buda Malatya’nın dünya liglerinde olduğunun en ana göstergesidir ve belgesidir” diye niteleyerek konuştu.

“Yazıhan Besi OSB’nin ihalesi 2 Teşrinisani’da yapılacak”

Komutan Gürkan ayrıca 2 Kasım 2022 tarihinde Yazıhan’da Besi OSB amacıyla ihaleye çıkılacağını ve bunun oylumlu olduğunu söyledi. Başbuğ Gürkan, ” Bire Bir taraftan birleştirme uran bölgelerinde hayvancılık organize sanayinin olması, başka taraftan gayrı birleştirme sanayilerin dokunaklı bir teşvikle esas atma, istihdama ve üretime katkıda bulunması Malatya’nın gelişmesi açısından eke bir eşiktir. İnşallah Malatya haddinden fazla daha fena hâlde günlere, mazisine layık istikbale kavuşacaktır” ifadelerini kullandı. – MALATYA

Share: