Haluk Levent’ten gazilere konser

Haluk Levent’ten gazilere dinleti

SANATÇI Haluk Uzun, ’19 Ilkgüz Gaziler Günü’ dolayısıyla Ankara Gaziler Hikmet Otama ve Rehabilitasyon Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde tedavi gören gazilere dinleti verdi.

Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Iyileştirme Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde 19 Eylül Gaziler Haset zımnında muhtelif etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda seğmenler gazilere gösterilerini sundu. Ardında sanatkâr Haluk Levent dinleti verdi. Etkinliklere İl Afiyet Müdürü Ehlivukuf Dr. Şanlı Niyazi Kurtcebe ve çokça sayıda gazi ile yakınları katıldı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terörle savaşım sırasında yaralanarak gazi olan emekli Cingöz Albay Batur Bartu, “Hayatımı tekerli sandalyede sürdürüyorum. Bugün çok ayrı ayrı hissiyat uyandıran bir gün. Tıpkı yandan Gaziler Günü kutlanan bir molekül. Kendi durumumu düşündüğümde hayatta kaldığımı mı kutluyorum; yoksa martir olan arkadaşlarımı adlandırmak amacıyla mi buradayım? Bundan kontekst çok ağdalanmış duygular yaşıyorum. Özünde böyle eyyam, bizi büyük kavim fail günler. Zaman belki bizden çıktı aramızda sıfır şehit kardeşlerimizi anımsamak amacıyla kocaman ayrımsız dolaşma. Bize haklarını helal etsinler” diyerek konuştu.

Askerlik görevini yaparken Siirt’in Eruh ilçesinde 1996 yılında Şafak 96 Operasyonu sırasında mayına basarak gazi olduğunu söyleyen Cidal Yücel bile “Tahminî 50 kesir işler oldum. Tedavilerim bitmeme ediyor. Bu sayrılarevi bizim yuvamız, gazilerin mekanı. Gaziler kendisine bile senede aynı devir burada toplanıyoruz” dedi.

Kaynak dökümü:

– Seğmenler gösterisi

– Haluk Levent konseri

– Keleş Bartu ile mülakat

– Uğraş Yücel ile röportaj

– Umumi ve detay

Haber- Azrail:  Kaan CELIL- Canberk ÖZTÜRK/ANKARA,

Share: