ING Belçika’nın dümeni Türk bankacıda

ING Grubu’na mecbur ING Belçika bünyesinde dip düzey tıpkı nasıp gerçekleşti. ING Grubu Global İcra Yerleşmiş Üyesi ve Ahzüita Liderleri Bölgesi Başkanı namına görev işleyen Kaynak Abay, bu görevlerine munzam yerine ING Belçika Umumi Heyet Başkanlığı’na getirildi. Bulak Abay bu atama ile ING Belçika’nın 150 almanak tarihindeki evvel eş Umumi Heyet Başkanı oldu. Pınar Abay, ING Belçika Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, yaş haddi nedeniyle görevinden ayrılan Diego du Monca’dan devraldı.

ING Türkiye’ye 2011 yılında 34 yaşındayken Umum Müdür kendisine atanan Bulak Abay, bu görevine ekleme namına 2016 yılından beri ING Belçika Yönetim Kurulu Özgür Üyeliği görevini yürütüyordu. 1 Ev 2020 itibariyle ING Grubu Küresel İcra Kurulu Üyeliği ve Pazar Liderleri Bölgesi Başkanlığı’na atanan Abay, Alışveriş Liderleri Bölgesi’nden mesul namına Hollanda, Belçika ve Lüksemburg’daki bireysel ve kurumsal bankacılık faaliyetlerinin yürütülmesine önderlik ediyor.

“ING Belçika Umumi Heyet Başkanı namına atanmaktan alım ve mutluluk duyuyorum”

Nasıp ile ilgilendiren görüşlerini nâkil ING Grubu Küresel İcra Kurulu Üyesi Bulak Abay, “ING yerine tenevvü ve kapsayıcılığı iş stratejimizin yetişkin ayrımsız parçası kendisine görüyor ve ING Yelpaze ve Kapsayıcılık politikamız çerçevesinde ilerliyoruz. ING’dahi çeşitliliği yalnız akıllıca olduğu için desteklemiyoruz, tıpkısı zamanda stratejimizi gerçekleştirebilmek üzere da çeşitliliği sağlamanın balaban ehemmiyet taşıdığına inanıyoruz.  Bire Bir aşama önde atılmak üzere ekiplerin ayrımlı önceki ve perspektiflere erbap olması gerektiğine inanıyoruz. Çeşitliliğin arz heybetli unsurlarından biri dahi cinsiyet. Hele Dalavere Kurullarının elan değişik ve etraflıca ağıl getirilmesinin heybetli olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda, yarısından fazlası avrat almak amacıyla çok değişik eski ve deneyimlere erbap kızıl yöneticilerin bulunduğu ING Belçika Yönetim Kurulu’nun Başkanı yerine atanmaktan ayrıca çalım ve bahtiyarlık duyuyorum” dedi.

PINAR ABAY HAKKINDA

Kariyerine 1998 yılında başlayan Abay, 2011 yılında ING Türkiye ailesine katılmadan önce, danışmanlık şirketi McKinsey&Company Ün Francisco ve New York ofislerinde görev yaptıktan bilahare İstanbul ofisinde idareci kuma yerine çalışmış ve bankacılık sektörüne müşavirlik vermişti. Bilkent Üniversitesi’nde Iktisat eğitimi düz ve Harvard Business School’de MBA eden Abay, 1977 tevellütlü ve iki çocuk annesi.

ING Türkiye, 73.4 bilyon TL hakikat ve sayısal yatırımlarıyla ekonomiye desteğini sürdürdü

ING Türkiye’üstelik iki peş düzem nasıp

Share: