Kişmiri yollarında ebat

Esmer yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde aheste gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün posta durumu bültenine göre, Ankara- Niğde Otoyolu’nda Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım değişik istikametten iki yönlü sağlanıyor.

Ankara Yer Otoyolu’nun Konya- Polis Akademisi kavşakları 12-15. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları cihetiyle Samsun istikameti trafiğe kapatılarak, erişim başka istikametten iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Karacasu-Tavas yolunun 3-6. kilometrelerinde Aydınlık- Denizli Otoyolu çalışmaları zımnında trafik akımı servis yolundan veriliyor. Bu kesimde sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Emirdağ-Bolvadin- Çay yolunun 23-24. kilometrelerinde toprak kayması ıslahat çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometreleri (Taşucu mevkisi) ile 50-54. kilometrelerinde (Boğsak mevkisi) patlatmalı imal çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kesimlerde 15.15-16.15 saatlerinde ulaşım kontrollü devam ediyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nde hizmet, tamir ve kovanlık çalışmaları sebebiyle saat 18.00’e kadar Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte ulaşım bir tane şeritten sürdürülecek.

Kayseri- Pınarbaşı yolunun 47-55. kilometrelerinde yapım çalışmaları zımnında Kayseri-Pınarbaşı istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala ayrıksı istikametten iki cepheli sağlanıyor.

Samsun- Kargaşa yolunun 34. kilometresinde (Dikbıyık mevkisi) hizmet ve tamirat çalışmaları nedeniyle muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) yapım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Kangal-Alacahan-Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Share: