MHP Umumi Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “MHP ve Topluluk İttifakı 6 artı 1 oluşumuna alın devleti ve milleti amacıyla çalışmaya devam edecek. Geleceğin reis ülkesi Türkiye’ye akıllıca revan yolda önceki 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.” dedi.

Durmaz, Niğde’da İl Hars Merkezi’nde partisinin unsur katılma programında yaptığı konuşmada, üstünde yaşadıkları coğrafyanın cılız bir yerey parçası değil, değme karışı martir kanlarıyla sulanmış kutsi yurt toprağı olduğunu söyledi.

Vatanın bekasından, devletin birliğinden, milletin dirliğinden daha cesim tıpkısı laf olmadığını belirten Durmaz, “Milletimiz ariftir, herkesin duasını de fikrini bile zikrini de agâh. Ferasetiyle olanı biteni bile görmektedir. PKK yıldırı örgütünün politik şubesi HDP’ye bakanlık verenlerin, çabucak seçme aktarılma FETÖ’cülere af çıkarmaktan bahsedenlerin, terörist Demirtaş’la kahvaltı planı yapanların, İzmir’in değil dahi Atina’nın belediye reisi kadar konuşan değer fukarasına yegâne konu edemeyenlerin, Türk milletine yegâne taahhütleri 7 partili bir koalisyon hükûmeti olanların bu ülkeye yapabilecekleri hiçbir molekül yoktur.” ifadelerini kullandı.

Durmaz, Halk İttifakı kendisine devletin ve milletin milli ve manevi değerlerinin karşısında ki varsa onların seçme devir karşısında olacaklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“MHP’nin milli duruşundan maraza duyanları huzursuz etmeye daha çok üstelik devam edeceğiz. Ülkemiz üzerinde hesap yapanların, takanak operasyonlarıyla milli iradeyi maksat alanları, parayı verenin düdüğünü çalan sanki anketçilerini zaman burada olduğu kabil görüntü kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bizim anketimiz sıktığımız umum, baktığımız gözdür. Bizim anketimiz Niğde’dir, mekân belediyelerimizdir. Sahtekar anketçiler gelsinler dahi iki gündür gittiğimiz yerlerde vatandaşın Milliyetsever Debi Partisine olan ilgi ve alakasını görsünler. Cumhuriyetin 100. sene dönümü olan ve bizce 100 yılın seçimi mahiyetindeki 2023 seçimleri Türkiye’nin nasip ve değişmeyen yılı ayrımsız zamanda tarihî kavşağıdır. Bu bilinç ve kavrayışta siyasal faaliyetlerimizi yoğunlaştırıp bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz. MHP ve Topluluk İttifakı 6 pozitif 1 oluşumuna cebin devleti ve milleti için çalışmaya bitmeme edecek. Geleceğin şef ülkesi Türkiye’ye akla yatkın giden yolda evvel 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.”

MHP İl Başkanı Cumali İnce ise Halk İttifakı’nın siyasal partilerin sıradan bir seçme anlaşması şeklinde tanımlanmayacak büyüklüğünde yoğun, anlamlı ve hayatiyetli bire bir kesim olduğuna dikkati çekti.

Konuşmaların ardından partiye sonuç benzeri ayda uzuv yapılan 495 kişiyi temsilen 21 üyeye rozet takıldı.Share: