Kişmiri yollarında nitelik

Esmer yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kilolu gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün yol durumu bültenine bakarak, Ankara Belde Otoyolu’nun Konya- Polis Akademisi kavşakları 14-18. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Konya istikameti ile Çankaya Kavşağı’nın Konya iştirak kolu trafiğe kapatılarak muvasala ayrıksı istikametten iki yönlü sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala gayrı istikametten iki cepheli sürdürülüyor.

Beyşehir- Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki taraflı müsaade veriliyor.

Kangal-Alacahan- Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 26. kilometresinde patlatmalı imal çalışması sebebiyle bugün 13.00-15.00 saatlerinde öğün aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında muvasala kontrollü sağlanıyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nde hizmet, tamir ve günahsızlık çalışmaları nedeniyle saat 18.00’e kadar Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte erişim yegâne şeritten gerçekleştirilecek.

Lapseki-Çanakkale- Ezine yolunun 2-3. kilometrelerinde seviyeli munsap çalışmaları cihetiyle ağız kolları trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergahlara yönlendirilecek.

Malatya-Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) imal çalışmaları zımnında muvasala kontrollü devam ediyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun (Borçka-Artvin kesimi) 47-65. kilometrelerindeki 11 tünelde saffet çalışması nedeniyle zaman saat 18.00’e kadar muvasala biricik şeritten kontrollü sürdürülecek.

Share: