Kızıl tavayı kazanan öğretmen ve öğrencilere bağış

İstanbul’da 19. Uluslararası İstanbul Festivali JP5 Ortaöğretim Düzeyi Geleneksel Türk Mutfağı Ekip Yarışmasında altın tava ödülünü kazanan öğrenci ve hocaları Kilis Belediye Başkanı Para Ramazan ile Komutan Yardımcısı Mustafa Tohumcu yoluyla hediyeler verildi.

Yaşar Aktürk Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi’nin katıldığı 19. Uluslararası Gastronomi Festivali’nde, Abdulmecit Aydemir öncülüğünde, Didem Türker ve öğrenciler Sinan Alisinanoğlu, Elif El Âlem ve Hüseyin Kilimci, JP5 -Lise Düzeyi Çağdaş Türk Mutfağı kategorisinde coğrafi işaretli Kilis Tava, Yoğurtlu Köfte ve Cennet Çamuru tarifleri ile altın madalya ve kızıl tavayı kazandı. Belediye Reisi Para Ramazan ile Başkan Yardımcısı Mustafa Tohumcu tarafından öğrenciler ile öğretmenleri ödüllendirildi.

Başkan Ramazan, Öğretmenler ile öğrencilerimizin başarısının Kilis amacıyla yetişkin olduğunu anlatım ederek, “Bizler bile hocalarımıza ve öğrencilerimize hediyelerini ve plaketlerini sunma ettik. Kilis’imizin tanıtılması ve özellikle ati nesillerimize gastronomi alanında yön verecek öğrencilerimizin yetiştirilmesi hesabına, emeklerinden dolayı hocalarımızı ve öğrencilerimizi kutlama değer, başarılarının devamını dilerim” dedi. – KİLİS

Share: