Kocaeli domestik haberleri… Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli foto

Kocaeli’üstelik gerçekleşen ayrımsız etkinlikte İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu’na düşündürücü aynı ışık ihsan edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önce çeken silah arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri kare, duyarlı anlara manzara oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) aracılığıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu da katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Endişe yoluyla Veysal Tipioğlu’na bergüzar edilen çerçeveletilmiş ışık hassas anlara manzara oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda savaşım fail dedesi Ahmet Tipioğlu ve zırh arkadaşlarının fotoğrafı kendisine dürü edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Ilkgüz 1922’da Bursa’nın kurtuluşunda o günkü belediye binasına girip, askeri karargaha geçmiş bayrağı çeken ekibin içerisinde meydan aldığı öğrenildi.

“Hakeza aynı dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkısı defa henüz çekicilik duydum”

Haddinden Fazla duygulandığını ve gururlandığını belirten Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çokça bahtiyar yazar haddinden fazla düşündürücü bire bir fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut muhterem hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Aziz Türk milletinin hep ailelerinin fertlerinde vatan, ulus, bayrak ve alplık türküleri tüter. Yurt, ulus, sancak için şehadet şerbetini içen aslanların olduğu bire bir ülkenin evlatlarıyız. Ne mutlu kim hakeza tıpkısı milletin evladı olduğuma, tıpkısı sefer henüz gelgel duydum. Kanlarıyla muazzez bayrağımızı sembol özne, topraklarımızı vatan özne eren şehitlerimizi tıpkısı kat henüz huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin temas zamandan henüz çok birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi isteyerek beraber adına ülkeye, millete, bayrağa gitmek gerekliliğini ifade ediyorum. Kocaeli Inanma Müdürlüğü birlikte bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, birey, para ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında tek fedakarlıktan kaçınmadan aralıksız eren Kocaelililerin emrindedir. Böyle bir dedenin birlikte torunu, evladı olmaktan tıpkı el elan gelgel duydum. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: