Iğdır bilgi… Ahmet Arslan, Iğdır’da genişletilmiş memleket müzakere meclisi toplantısına katıldı

Doğru Fırka Iğdır İl Başkanlığı’nca Tuzluca ilçesinde Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

Tuzluca ilçesinin simgelerinden olan Sodyum Klorür Mağaralarında vahim tıpkı katılımın ile gerçekleşen toplantıya 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı Yanlışsız Tümen Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Selim Parti Iğdır İl Başkanı Mürtefi Eksiksizlik Ayaz, uray başkanları, fırka yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Iğdır’a DÜRÜST Tümen hükümetleri döneminde sonuç 15 yılda eski parayla 25 katrilyon envestisman yapıldığının altını çizen 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı, Dürüst Parti Kars Mebus Ahmet Aslan, programda yaptığı konuşmada yapılan hizmetleri sıraladı.

Arslan, bölgenin evladı adına vatandaşlara seslenerek Iğdır’a yapılan hizmetler karşı şunları söyledi; “Iğdır’a akıbet yirmi yılda yapılan envestisman 15 bilyon dile görgüsüz eski parayla 25 katrilyon envestisman yapıldı. Iğdır – Tuzluca kasaba yolu, Iğdır – Doğubeyazıt mukassem yolu, Iğdır Kars bölünmüş yolu, Iğdır’dan açar ucuna kadar mukassem posta. Elhasıl Iğdır seçkin yere bölünmüş kere ile ulaşım sağlıyor. 80 yılda Iğdır’a yapılan mukassem yol mecmu 10 km iken YANLIŞSIZ Fırka döneminde 162 km ye ulaştı. Iğdır’a DÜRÜST Fırka öncesi tek hamam asfalt yapılmazken DÜRÜST Parti döneminde 152 km hamam asfalt yapıldı.”

Cumhur Reisi Erdoğan liderliğinde Zengezur koridoru açıldığında Iğdır ve mıntıka iller amacıyla nazik tıpkı hesaplı çevrim başlayacağını kaydeden Arslan; “Iğdır hava meydanı tarihinin hizmeti. Iğdır’ımızı natürel gaza kavuşturduk. Bir zamanda Tuzluca amacıyla doğal gaz işlemleri başlatıldı. Yetmedi Iğdır şehirlerarası otobüs terminali, sebze yararsız ve elan birçok yatırımlar. Bunların kâffesi Selim Parti hükümetleri döneminde tek alt bölüm yapılmaksızın Iğdır’da yapılan yatırımlar. 20 sene öncesini cümle iyi bilir hastanelerde dengesiz alınmalar kuyruklar, şimdi hamdolsun kent hastanelerimizle dünyaya denk olduk. Dünyada defans alanında yaptıklarımızla bundan sonra cephe veren bire bir Türkiye olduk. O yüzden Dürüst kadrolara sakıt bunları halkımıza anlatmalıyız. 2023 seçimlerinin önemi nazik.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonra konuşan Yanlışsız Öğür Tuzluca İl Başkanı Mualla kemal Ayaz; “Iğdır’ın, Ağrı’nın, Kars’ın ve Ardahan’ın evladı olan bölgemizin bütün sorunlarına koşan sayın Bakanım Ahmet Arslan’a destek ve yardımlarından dolayı teşekkürname ederiz. Iğdır’ın saylav bulunmayan amma bunu bize hiç hissettirmeden bizimle olduğu amacıyla kendisine minnettarız” dedi.

Programın böylelikle ise Ahmet Arslan ve beraberindeki yıldız bilimi Tuzluca Belediyesi’ni mülakat ederek Belediye Reisi Ahmet Sait Sadrettin Türkkan’dan yapılan projeler ve ihtiyaçlar üzerine bilgilendirme aldı. – IĞDIR

Share: