Kütahya gündem: İçişleri Bakanı Aristokrat, Kütahya’da martir yakınları ve gazilerle aynı araya geldi: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Zaman yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü, Türkiye ortamında. Dağları bir tane tek temizliyoruz. Hiç bulut etmeyin. On Paralık düşkünlük etmeyin. 29 Ekim 2023’bile bu coğrafyanın ortamında yani 785 bin kilometrekarenin içre göreceksiniz, Tanrı bize yıldız edecek, o dağlarda tıpkı yegâne yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Aristokrat, Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesinin eskimemiş binasının açılışında, herkesin benzeri imtihanda olduğunu söyledi.

Bu dünyanın eğreti olduğunu belirten Aristokrat, şöyle konuştu:

“Cenabı Allah’ın ayrımsız sınavıyla yüz yüze kaldığımızı biliyoruz. Esasın müfit olduğunu, ahiret olduğunu, sonsuzluğun orada olduğunu hep bu arada biliyoruz. Çok kısa bu dünya. Biz bunun farkındayız. yüz yüze kaldığınız sıkıntıları biliyoruz. Şunu beyan etmek istiyorum. O kadar muhteşem, o büyüklüğünde şişman cevaplar veriyorlar kim ‘Asıl yurt salim olsun’ diyor. ‘Beş evladım daha var, memleketime feda olsun’ diyor. Bunlar öyle görgüsüz söylenecek kül değildir. Asıl parçasını alıp veriyor. Baba parçasını alıp veriyor. Bunu bir nice sefer söylüyoruz, baht işidir. Bakım felek işidir.”

Aristokrat, şehitlik ve gaziliğin felek işi olduğunu dile getirerek, “Bari Allah bana dahi şans etse. Hep yüreğimle, hep gönlümle dilek ediyorum ve istiyorum. Dünyada bundan daha nazik aynı onur yoktur. Delege Efendimize bitişik gelmek, Cenab-ı Allah’ın cennetiyle, cemaliyle şereflenmek. Bundan daha büyük aynı şeref yoktur. Henüz nazik bir itibar yoktur. Evet dokunaklı düştüğü yeri yakar, akıllıca amma bu sınavın bile böyle kendine ilgilendiren ayrımsız mükafatı var.” ifadesini kullandı.

“Bütün gelişigüzel çokça zinde adımlar atacağız”

Terörle mücadeleye değinen Aristokrat, şunları kaydetti:

“Zaman terörist sayısı 120’nin altına düştü, Türkiye içre. Dağları biricik biricik temizliyoruz. On Paralık bulut etmeyin. Tek nikbet etmeyin. 29 Ilk Teşrin 2023’bile bu coğrafyanın zarfında yani 785 bin kilometrekarenin içinde göreceksiniz, Allah bize yıldız edecek, o dağlarda tıpkı bir tane yıldırıcı kalmayacak. Tığ bütün gelişigüzel çokça faal adımlar atacağız. Cumhuriyetin bir numara asrını bilcümle beraber geçirdik. Talih olursa ikinci asrına akıllıcasına hep beraber yürüyeceğiz. İnşallah bu çağ Türkiye asrı, bu asır Türkiye yüzyılı olacak. Bize bırakılan emanetlerin hangi olduğunun farkındayız ama tığ bize bırakılandan çokça daha fazlasını gelecek nesillerimize ve gelecek asırlara bırakmalıyız. İmkanımız elan aşkın. Elan hayatiyetli amal yaptık. Daha şişman işlemler yaptık. Biz yaptıkça bu yıldızlarımız şenlenecek. Biz yaptıkça, ‘Fedakarlıklarımızın karşılığı bu ülkede bulunuyor’ diye niteleyerek oradan bizlerle bu arada halleşecekler. Tığ buna inanıyoruz. Allah bizi size utangaç etmesin.”

Aristokrat, toplum örgütü binası için emeği geçen ve çaba gösteren, bu dünyasını ve öbür dünyasını bu adımla ümranlı edenlere şükran ve şükranlarını tabir ederek, “Cenabıhak razı olsun. Gerçekleştirilecek, eksiksiz üstelik bu alp şehre yakışacak müzenin de bu eseri taçlandıracağına olan inancım tamdır. Tığ emrinize amadeyiz. Gücümüzün yettiği ölçüler içerisinde gönlünüz gönlümüz, sevginiz sevgimizdir.” diyerek konuştu.

Törene, Kütahya Valisi Ulvi Çelik, DOĞRU Fırka Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Ahmet Tan ve Ceyda Vahim Erenler, Kütahya Belediye Reisi Bilen Işık, Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ve Kütahya Şube Başkanı Asım Okat ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

(Bitti)

Share: