Mevlüt Erdinç futbola veda etti

İstanbul(iha) Çarkıt milli topçu Mevlüt Erdinç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada arzulu futbolculuk kariyerini sonlandırdığını duyurdu.

Paris Saint-Germain, Fenerbahçe, Başakşehir kabil takımlarda suret giyen Mevlüt Erdinç, futbolu bıraktığını açıkladı. Mevlüt, sosyal iletişim araçları hesabından konuya ilişik şu mesajı paylaştı:

“Bu mesajı yazarken haddinden fazla düşündüm, seçme satırında hem hüzünlendim hem çokça mutlu oldum hemde haddinden fazla gururlandım. 5 yaşında Fransa’da başlamış olduğum futbol macerama Sochaux altyapısından sonradan sırasıyla Paris SG, Rennes, Saint-Ettienne, Hannover, Metz, Başakşehir, Antalyaspor, Fenerbahçe, Karagümrük, Kocaelispor, Ümraniyespor, formalarını giydim ve Racing Besançon hem futbolcusu hem kulübünün futbol elçisi oldum. Sochaux’dan Paris’e dönemin en yüksek altın nakil rakamı ile para aktarımı oldum. Fransa ve Avrupa liglerinde 92 golle yer haddinden fazla gol atan Türk topçu unvanını gururla taşıyorum. 3 Fransa yürek şampiyonluğu kazandım. Benim üzere belki bile sunu önemlisi olan, Türkiye Milli Mızıka formasını 35 yol giyip 8 öğün gol sevinci yaşayarak ülkeme bakım ettim. 18 yıllık arzulu kariyerimi toplamda 491 karşılaşma 132 gol ve 39 asist ile taçlandırdım. Kariyerim süresince deneyim ettiğim, iyisiyle kötüsüyle yaşadıklarımı, galibiyetleri, şampiyonlukları, iyicene hatıraları ve arkadaşlıkları hiç beş altı unutmayacağım. Bugünlere gelmemde emekleri olan kulüplere, hocalarıma, arkadaşlarıma ve aileme çok amma haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Beni ego fail futbol kariyerimi zaman fiktif ile noktalamış bulunuyorum. Yeni hayatımda eskimemiş projelerim var. Benim bugünlere gelmeme dil olan futbol dünyasına genişlik mail zamanda esasen kavrayışsız kaçmak dileğiyle. Hakkınızı helal edin.” – İSTANBUL

Share: