Milli boksör Toplama Kaya, Acun Şampiyonası’na çalıştırıcı babasıyla hazırlanıyor

Türkiye şampiyonu milli boksör Çokluk Kayaç, Samsun’bile düzenlenecek Üniversitelerarası Dünya Boks Şampiyonası’na çalıştırıcı babasıyla hazırlanıyor.

Balıkesir’de 28 Mart-1 April tarihlerinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Nazik Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası’nda Fenerbahçe Üniversitesi yerine ringe çıkan ve 71 kiloda 5’te 5 yapıp önceki sırayı kayran Iğdırlı Çokluk Kayaç, bu başarısının ardından milli takıma seçildi.

Milli formayla 25-30 Eylül’üstelik Samsun’üstelik gerçekleştirilecek Üniversitelerarası Dünya Boks Şampiyonası’nda bile değerli madalyaya uzanmayı amaçlayan Kaya, günde çift egzersiz yapıyor.

Babası da antrenörlüğünü yapıyor

Kentteki hususi salonda biri babası Bülent Kaya almak için iki çalıştırıcı eşliğinde etkin liyakatli sportmen, şampiyonada İstiklal Marşı’nı okutmayı hedefliyor.

Milli boksör Çokluk Kayaç, AA muhabirine, 10 yıldır yumruk oyunu yaptığını ve Türkiye şampiyonluğu gibi birçok derecesinin bulunduğunu söyledi.

Dünya şampiyonasında Türkiye’yi yer ferah şekilde görünmek istediğini aktaran Kayaç, “Federasyonumuzun ve hocalarımızın bunaltıcı çabasıyla şampiyonanın ülkemizde yapılması bizleri çokça bahtiyar etti. Bu turnuvada adım elde ederek bayrağımızı savurmak bizleri henüz dahi bahtiyar edecektir.” ifadelerini kullandı.

Tabaru: “Toplama’in başaracağına canı gönülden inanıyorum”

Ay-bulutsuz sporcunun antrenörlerinden Ağacan Tabaru, Iğdır’dahi senelerce liyakatli sporcular yetiştirdiklerini dile getirdi.

Çift antrenmanla şampiyonaya hazırlandıklarını kaydeden Tabaru, “Eli Sıkı bire bir antrenman tempomuz var. Iğdır’a Acun Şampiyonası’ndan altın madalya getirmeyi hedefliyoruz. Ego Toplama’in başaracağına canı gönülden inanıyorum. Gelecekte olimpiyat derecesi elde edebilecek yeteneğe sahip benzeri sporcu. Kararlı ve enerjik olması bu işi daha bile kolaylaştıracak.” şeklinde konuştu.

Milli boksörün babası ve antrenörü Bülent Kayaç ise oğlunu bunaltıcı benzeri emek programıyla şampiyonaya hazırladıklarını söyleyerek, “Hedefimiz şampiyonada kızıl madalya almak. Bu nedenle balaban tıpkısı çaba harcıyoruz. Allah’ın izniyle Cem hem Fenerbahçe Kulübünü hem Iğdır’ımızı hem dahi ülkemizi sunu bol şekilde künde edip, İstiklal Marşı’mızı okutup, bayrağımızı dalgalandıracaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: