Muş Valisi Gündüzöz, 30 Ağustos Yengi Bayramını kutladı

Muş Valisi İlker Gündüzöz, yayımladığı mesajla 30 Ağustos Galibiyet Bayramını kutladı.

Gündüzöz, mesajında, budun yerine hep birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. sene dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

30 Ağustos’un Türk milletinin yetişkin ordusuyla birlikte yazdığı emsalsiz bire bir kahramanlık destanı olduğunu ifade fail Gündüzöz, şunları kaydetti:

“Türk milletinin Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde yakılan İstiklal ateşi, Kurtuluş Savaşı’mıza giden yolu açmış ve Iri Taarruz’la bu mutlu savaşım taçlandırılmıştır. Halas Savaşı’nın sonuç bölümü olan bu büyük zaferin arkası sıra gelişmemiş bire bir müddet sonraları yurdumuz, kül engelleme devletlerinden temizlenerek bağımsızlığına kavuşmuştur. Esasen 1071 yılında Malazgirt Zaferi ile yurt edindiğimiz Anadolu’nun benzeri posta elan verimli şehit kanlarıyla bu toprakları vatanımız namına tescilleyen birer mühürdür. Bu önsezi ve düşüncelerle özellikle bu zaferi bizlere ödül fail Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarını, kanları ile bu kutsi toprakları bizlere yurt kılan eren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, alp gazilerimize da şükranlarımı sunuyorum.”

Share: