Nazır Kasapoğlu, Bolu’da “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Türkiye’nin hem sportmen yetiştirme hem bile arsıulusal arenadaki başarılarıyla yetişkin etap kaydettiğini söyledi.

Ak Parti Bolu İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” kapsamında kentte mevcut Vekil Kasapoğlu, partililerle aynı araya geldi.

Basına sınırlanmış gerçekleşen toplantıdan sonradan açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, Türkiye’nin serencam 21 yılında, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hesaplı hizmet ve yayın siyaseti olduğunu dile getirdi.

Hem bağırsak siyasette hem üstelik dış politikada üreten, uğraş eden, risk düz ve yürekli politika ortaya koyan tıpkısı vizyonları olduğunu nâkil Kasapoğlu, terbiye, sağlık, spor ve birçok alanda devasa yatırımların yapıldığını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile akıbet 4 yılda atağa geçildiğini kaydetti.

Kasapoğlu, bakanlık adına ülkenin değme köşesine bakım atmak için çaba gösterdiklerini belirterek, geçmiş safha elverişsiz yerleştirmede yüzdelik 80, ikinci faz itibarıyla üstelik yüzde 92 istek gelecek oranına ulaşıldığını anlattı.

Yerleştirmelerin elden Türkiye rekoru olmadığına belen fail Kasapoğlu, “850 bin sınırlı kapasitesi, 800’den fazla mahdut, dünyada eşi tıpkısı sıfır ayrımsız altyapıdır. Sunma andıran örneklerde, arz gelişmiş ülkelerde bu miktar yüzde 10’lar, yüzde 15’lerdedir. Biz hamdolsun talih yerine serencam 21 yıllık atılımımızla bunu gerçekleştirdik. Bundan 21 yıl önce Türkiye’da yurt başvurusu eden 100 kişiden 10’u, 15’i öyle yurtlara yerleşiyordu.” diye konuştu.

Icra Vekili Kasapoğlu, 3. ve 4. çok alay malay konsept oranlarını henüz yukarılara taşıyacaklarını vurgularken, sıkı ücretlerinin arttırılmadığını, beslenme yardımının mahiye 1800 liraya çıkarıldığını ifade etti.

Burs ve kredi destekleriyle öğrencilere ulama sunmaya devam edeceklerini bildiren Kasapoğlu, kredilerdeki rötar cezalarının TBMM’den geçerek tarihe karışacağını, cesaret, burs ve başka uygulamalarda tüvana odaklı siyaseti sürdüreceklerini söyledi.

Bolu’de aynı yıl içerisinde Bilgisizlik Merkezi sıfır ilçe kalmayacağı müjdesini veren Kasapoğlu, dünyanın arz çağdaş spor tesislerinin Türkiye’dahi bulunduğunu, zinde ve canlı nüfusa eş olmanın gereği adına yatırımlara devam edeceklerini kaydetti.

Kasapoğlu, Bolu’ya 15 semt sahasının nesir edileceğini belirterek, kente yapılacak yatırımlara ilgilendiren şu bilgileri paylaştı:

“Bunun birlikte, tesislerin hizmet ve onarımını yer kısa sürede, 6 ay içerisinde tamamlayacağız. Yaşamkent Mahallesi’nde spor kompleksi anlamında kusursuz benzeri alanı mensur ederek Bolu’muza kazandırıyoruz. Bolu, spor şehri. Burada hem huy sporları hem mağaza sporlarına müteveccih dokunaklı icraat var, hem birlikte şita sporları açısından, söz gelişi Kartalkaya, yetişkin benzeri destinasyon. Acun çapında tıpkısı destinasyon. Buraya yönelik çalışmayı nezaret yerine kurumlarla aksiyon birliğiyle yeni proje adına ortaya koyacağız. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projemiz var. Yaklaşık 5 milyon kişiye bu süreçte yüzme öğrettik. İnanıyorum ki havuzumuzu devreye aldığımızda Boluluları bu havuzdan antrenörler eşliğinde faydalanmaya nida ediyorum. ’10 bin pota’ projemizin 100’ünü inşallah Bolu’muza kazandıracağız. 3 kamer içerisinde Bolu’muzun ilçe ve köylerine büyüklüğünde potalarımızı yerleştireceğiz.”

Nazır Kasapoğlu, Türkiye’nin bir spor ülkesi olduğunu vurgulayarak, “Müsabakalar ve uluslararası organizasyonlarda spor turizmi markamızı seçme güzeşte devir pekiştiriyor, güçlendiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Konya’dahi İslami Tesanüt Oyunları’nı tam şekilde gerçekleştirdik. Esbak tekrar Bursa İznik’te 4. Acun Göçkün Oyunları’na yer sunturlu şekilde ev sahipliği yaptık. Türkiye ayrımsız yandan sporcu yetiştirirken, aynı yandan birlikte arsıulusal müsabakalardaki gücüne kilolu katıyor. Madalyalar, 2022 yılı itibarıyla kırıcı ivme kazandı. Türkiye, elan ilk dil avcısı da göndermediği branşlarda sunu hatta oynayan, iddiası sunu kıvrak olan ülkelerden biri haline geldi.” açıklamasında bulundu.

“Gençlerle aramıza hiçbir şekilde giremeyecekler”

Cumhuriyet’in 100. yılına DÜRÜST Parti’nin bakım anlayışıyla hep alay malay dallı güllü şekilde, gururla, heyecanla yürüdüklerini dile getiren Kasapoğlu, gölgesi dosta imge olan, coşku veren, haine çekinmek veren tıpkısı devlet adına yollarına devam ettiklerini belirtti.

Gençliğin genişlik balaban güçleri olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Gençlerin umudunu büyültmek, onların önünü yarmak, onlarla alay malay bu yolu akın etmek, bizim siyasa tarzımız. O yüzden on paralık kimesne gençliği, gençleri sömürme etmeye kalkmasın. Kalkışırlarsa herhangi bir ant bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza bugüne büyüklüğünde giremedikleri kabilinden, tek şekilde giremeyecekler. Bunun altını çizerek terennüm etmek istiyorum. Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye, yalanlarla manipüle etmeye, onları karamsarlığa sürüklemeye çalışacaktır ama biz temas antlaşma gençlerimizin yanı sıra, onlarla gelişigüzel, onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya, onlar üretsin, araştırsın, alçalma etsin, bağımsız şekilde düşünsün, kendini en mebzul şekilde donatsın, yetiştirsin diye niteleyerek temas kalem imkanı seferber etmeye, hiçbir surette hoşgörüsüz durmadan yürümeye, onlarla bu arada olmaya bitmeme edeceğiz.”

Gençlerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın taze odaklı siyasetinin ne kadar içten ve özveren olduğunu çokça ongun bildiğini anlatan Kasapoğlu, milli uygulayım bilimi, milli sanayi ve milli enerjiyi sunma gani bilenlerin gençler olduğuna yakinen şahit olduğunu gururla izah etmek istediğini söyledi.

Kasapoğlu, “Gençlerle iftihar ettiğimizi, gençlerle henüz şişman, henüz hayatiyetli, henüz vazıh yarınların yaklaştığını görüyorum. Çoluk Çocuk, bizim amacıyla çalışmalarımızdaki sunu nazik güdeleme ve ilham kaynağı. Bizler, inşallah hep gelişigüzel 2023’e giden bu mutlu yolda nasıl bugüne büyüklüğünde alay malay yürüdük, lacerem ahali ele verdiysek, karşılaşılan engelleri, bariyerleri elbette bir ve bu arada adına bertaraf ettiysek, daha çok üstelik yeniden aynı yolda tıpkısı ruhla inandığımız şekilde birlikte halk ele en faal biçimde yürümeye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmanın arkası sıra Nazır Kasapoğlu, partiye uzuv olanlara rozet taktı.

Share: