Patrik Bartholomeos Gümüşhane’nin tarihi Süleymaniye mahallesine ziyarette bulundu

Fener Rum Patriği Bartholomeos, yüzyıllar boyunca Türk, Ermeni ve Rumlar’ın bire bir arada yaşaması nedeniyle ‘Hoşgörü merkezi’ yerine nitelendirilen Gümüşhane’nin tarihi Süleymaniye mahallesini konuşma etti. Askı Küçük Asya Patriği Bartholomeos’un Trabzonspor logolu maskesi ilgi çekti.

Fener Anadolu Patriği Bartholomeos, Trabzon’un Maçka ilçesi Sümela Manastırı’nda cemaziyelevvel Ortodoks Hristiyanlarca ‘Meryem Ana’nın göğe yükseliş günü’ yerine mübarek kabul edilen ayine katılmasının arkası sıra zaman üstelik konuşma üzere Gümüşhane’ye geldi.

Kentte evvel olarak tarihi Süleymaniye mahallesinde kâin tarihi Metropolitan Kilisesi’ni ziyaret eden Fener Anadolu Patriği Bartholomeos, ÇAKER ve Almanya’dan mevrut metropolitlerle birlikte burada yakarış etti. Restorasyon halindeki Solgun Mektep’i da müzakere fail Fener Rum Patriği Bartholomeos çalışmalar hakkında bilgi alırken, daha sonraları mahallede bulunan tarihi yapıları inceledi.

Süleymaniye Mahallesi’ne resmi aynı musahabe için değil gezmen kendisine geldiğini tabir fail Fener Anadolu Patriği Bartholomeos gazetecilere açıklamada bulunmazken, tarihi mahallede mevcut aynı öz bahçesinde beraberindekilerle birlikte dinlenirken taktığı Trabzonspor logolu maske dikkat çekti. Fener Küçük Asya Patriği Bartholomeos ve beraberindekiler ziyaretin peşi sıra kentten ayrıldı. – GÜMÜŞHANEShare: