Reisicumhur Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği izah: Konutları yapmaya başlıyoruz

DOĞRU Öğür’nin Ankara’de düzenlenen 21. yaş kutlamasına özellikle Reisicumhur Erdoğan ve SELIM Parti Umumi Başkanvekili Binali Saika görünmek üzere bakanlar, milletvekilleri, parti düzenleme yöneticileri ve çokça sayıda DOĞRU Partili katıldı. Törende aynı enformasyon gerçekleştiren Reisicumhur Erdoğan, geride mütezayit 21 yılda SELIM Fırka marifetiyle hayata geçirilenlerle ilişkin bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Ev fiyatlarının yükselmesinin peşi sıra vatandaşın nazik umutla beklediği bağan bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilişkin da mütekellim Erdoğan, “TOKİ aracılığıyla ülkemize tamlık 1 milyon 170 bin basamak ve işyeriyle bu arada stat, sayrılarevi, meslek mektepli yurdu bulunan 25 bin sosyal kitap kazandırdık. Buradan şimdi sava veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, şişman göz idaresinde milletimiz konut almaya hazırsa, Çevre Şehircilik Bakanlığımız namına bir anda bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin arkası sıra salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ KEZ ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın YANLIŞSIZ Parti’nin 21. yaş haset zımnında gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Değerli ülkü arkadaşlarım, Topluluk İttifakı’nda beraber öğün yürüdüğümüz sayın umumi başkan Celal Bahçeli, kıymetli misafirler sizleri bildirme kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler kabilinden defa arkadaşları verdiği amacıyla hamd ediyorum. Yunus’tan sabah yeli ile şayet söyleyecek olursak, tıpkısı idik yirmi ayrımsız olduk, birbirimize kardeş olduk, millete uşak olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere ihtifal ellere girdiğimiz heybetli gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR MOLEKÜL ESKİSİ GİBİ OLAMAZ DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik kaynak olduk, irkildik nehir olduk, acun ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, uzak isek yakınlaşalım, ülkemizi henüz de büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan cümle 21 sene ilk bir 14 Ağustos günü, ‘artık Türkiye’birlikte tek husus eskisi üzere olmayacak’ diye niteleyerek DOĞRU Fırka’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz bire bir şiiri bahane ederek tahsis etmek isteyenlere cevabımızı milletimizle alay malay DOĞRU Parti’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz önce seçimi bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne büyüklüğünde bütün yüzde 40 ile yüzdelik 50 arasındaki görüş oranlarıyla birinci çıkarmıştır. Cumhur Reisi seçimi ve halk oylamalarında bu oranlar yüzde 52’lere hassaten yüzdelik 69’lara kadar çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin politik, kazançlı, içtimai açıdan sunu sıkıntılı döneminde DÜRÜST Öğür’nin Kurucular Kurulu’nda düz alarak bu şişman davaya omuz veren herhangi bir kardeşime şahsen, milletim yerine şükranlarımı sunuyorum.

AK Öğür’ye görüş vererek partimize destek reşit kardeşime, vatandaşıma teşekkürname ediyorum. Bu büyük karı içre meydan almış olup bile darül bekaya irtihal fail kardeşlerimize Tanrı’tan yağmur diliyorum. Seçme ne sebeple olursa olsun bu hümayun çatının dışına çıkarak kendine ayrıksı yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkürname ediyorum. Sonuç nefesine kadar büyük davanın bugünkü bayraktarı olan DOĞRU Parti saflarında sadakatle bakım fail milyonlarla alay malay kişi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“AK PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki yıl Rabbim lütfederse bu sefer partimizle ait yıldönümünü Ankara Bağlı Spor Salonu’nda yapacağız. Seçkin molekül gibi bu iri davanın mensubu tutmak birlikte tıpkısı baht işidir. DOĞRU Öğür kadroları namına Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek özlük işimize bakacağız, sorumluluklarımızı namına getirmenin mücadelesini vereceğiz.

DÜRÜST Öğür 21 sene geçmiş siyasa sahnesine etap atmakla Türkiye’üstelik yeni tıpkısı d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kestirmece 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar namına, asırlık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bütün yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, kasaba, köyleriyle 81 vilayetimizin herhangi bir birine iz, envestisman, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği kendisine yürüttüğümüz mutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini da kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu artık demokraside ve kalkınmada eksikliklerini ikmal değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın sunma büyükleri arasında saha kabul etme hedefi üzerine inşa etmektedir. Dışarıdaki yağı, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına banko izin vermeyeceğiz.

“AKIBET 10 AYDA BALABAN GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, bozuk Türkiye’nin çor, oyun ve tuzaklarıyla yükseklik kaybettirilmesine asla sevda göstermeyeceğiz. Son günlerde hangi idüğü belgisiz tipler eliyle körüklenmek isteyen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine sakın cevaz etmeyeceğiz.

Eşrefi yaratıklar olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden periferi bayağı gören Ebu Cehil zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi hangi pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Akıbet 21 yılda olduğu üzere değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, husus başlık dolaşarak muhalefetin biber dolması ve iftiraları karşısında hakkı bütün yukarıda tutarga yapacağız.

Şu artan 10 ayda asıl etap, avrat, toyluk kollarıyla büyük gayretle koşmaya var mıyız? SELIM Parti’nin umumi başkanından teşkilatlarına ve çabucak sandıkta görüş veren seçmenine büyüklüğünde işte bu balaban sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Umumi merkezimiz tamam organlarıyla davamızın karargahıdır, yer başkanlarımız sancak beyleridir, el yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Belediye başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Organ olan her bir kardeşin kutlu mücadelemizin zat mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE ÇIKTI HİZMET EDECEĞİZ”

Bu tatlılıkla cümle defa arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su haiz karınca misali benim olmadığım yerde kimse yoktur şuuruyla var kuvvetiyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda kısık tıpkı denge taşıyorsunuz. Çabucak 85 milyonun değil ikbal coğrafyamızdaki yüz milyonlarca kardeşimizin de umudunu taşıyorsunuz. Helal azık peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye kandırıcı evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençler, güneşin altında çalma döken çiftçiler, devlete bakım eden amme görevlilerimizin, umum tetikte gözü ufukta nöbet muntazır asker, polis, jandarma, güvenlik koruyucularımızın, hıyanet bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi özel bütün temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, ciğer pareleri üzere 1080 gündür döl nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi meydanda elleriyle tankları durduran bu kahraman milletin, yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla debi ettiğinize candan inanıyorum. Bizim bu ülkeye daha yapacak çok işimiz var. Bu millete getirecek artik hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak artik adımımız var. Bizim Mutedil Asya’dahi Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş yüz milyonlara verecek daha çok umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak çok işimiz var. Cumartesi haset önceki Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur birlikte şu küçümseme söylenmez mi; benzeri olduk, deneyli olduk, ateş parçası olduk, ahi olduk, bilcümle birlikte Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sarıldığımız müddetçe Allah’ın izniyle bunların hepsini bile hayata geçireceğiz. DOĞRU Parti’nin bundan ahir yıldönümlerini bu adımların eşliğinde çokça henüz iri alım, sevinçle kutlayacağız. Tığ milletin gösterdiği istikamet dışında hiçbir yola tevessül etmemiş bire bir hareketiz. Cümle gibi tığ üstelik tıpkısı dönüş bu fani alemden göçüp gideceğiz. Bilindik 2 metreküplük tıpkı çukur bekliyor bizi. Ve geride benzeri bugün bizim ecdada yaptığımız kabil nesiller boyunca hep hayırla ecnebi edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, fütuhat bırakmış olmayı ümit ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, aha deneyimsizlik burada. Ben üstelik bu gençliğimizle övünç ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Çokça gayret edeceğiz, çok çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“YANLIŞSIZ PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin dahi temas birinizin benzeri hissiyatı taşıdığından çıngı büyüklüğünde şüphem yok. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi yolunda artik işlemek için korkulu, bilek azim versin.

AK Tümen ülkemizin asırlık demokratlık ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın ilk çeyreğinin kalıplarına sıkışıp mütezayit Türk siyasetini 21. yüzyıla transfer başarısını göstermiştir.

Temas ne büyüklüğünde birileri hala ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen türe ve hizmetlere antagonist, milletin değerlerine antagonizm besleyen, yayın düşmanı, camız ve vasilik özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan sönümsüz, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak da istemediği puslanmış iklime dümbelek bırakmak istiyorsa dahi inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya patak olanlara tığ vakit kaybetmeden acıyoruz. Türkiye’yi ayrımsız çağ öne çıkarmaya çalışırken ayrımsız çağ geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini birlikte göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına yegâne fırka CHP’si devrinin acımasızlık ve sefalet uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara çıktı kimesne haysiyet etmiyor. Yegâne sermayesi DOĞRU Parti, Topluluk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, seçkin tarafı buram buram yönlendirme kokan içtimai medya mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde geçerlik buluyor. Tıpkısı dahi bunların yanı sıra PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler çok başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne kadar ülkeye kazandırılan yayın ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde YANLIŞSIZ Tümen iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun beraberinde ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, aut politikada neler yaptı, A’dan Z’ye hep bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Ardından kendisi ve evlatları amacıyla genişlik gani geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Benzeri bilgisizlik amacıyla yer kebir nedir? Birinci derecede terbiye, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’birlikte gerçekleştiren hangi nüfuz olmuştur? Tığ olduk biz.

“EGO 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ben 75 şahsiyet sınıflarda okudum. Ayrımsız dönemde 100-110 yabanlık sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Demin ise elhamdülillah 20-15 şahsiyet sınıflarda yavrularımız terbiye görüyor. 76 üniversite devraldık, şu anda 208 üniversite var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi sıfır ilimiz kaldı mı? Amma bu CHP faşist zihniyeti hangi diyor; bu kadar üniversiteye hangi lazım var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’üstelik üniversite kendisine hangi vardı, Oxford vardı birlikte okumadık mı demişti. Deminden Hakkari’birlikte, Şırnak, Iğdır’dahi dahi üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Daha Çok öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu tığ hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta ne yaptık? Şu anda 19 tane dev şehir hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı yer ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilimizde bu külfet yaşanmasın. Ankara’üstelik önümüzdeki taban inşallah yetişecek, ikinci şehir hastanesini de açıyoruz.

İstanbul’dahi doğrusu bilindik Çam Sakura Kent Hastanesi var. Bunun yanı sıra Ataköy Havalimanı ve Sancaktepe’bile tıpkı şekilde üç ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu asıl hizmetleri düzenlemek SELIM Tümen’ye yaraşır.

Eğitim araştırma hastanelerimiz değiştirmeden bitmeme ediyor. Açtığımız toplamda 19 kent hastanesinin 25 bin 298 akak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Cenabıhak aşkına çık da da kim, ‘şu hastaneyi de ego yaptım, ego bitirdim’ da. O dönemde hastanelerde maatteessüf Kavga Ay’ın anılmış programında adeta dalga müstehap kabilinden bununla dolma geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, ev akak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 milyar liranın üstünde toplumsal müzaheret yaptık. 276 bakir hizmet binası kullanılmamış hak binası mensur ettik. Bilge ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, birleştirme cürüm örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede eksiksiz etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 BÖLÜNMÜŞ YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE KERE VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre bölünmüş posta vardı. Şimdi 28 bin 700 kilometre bölünmüş yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Serencam 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eriştirme eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Çetince Padişah Rast, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde ne yaptık biliyor musunuz? Bolu’dahi, Avrasya, Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal, İzmir Konak, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Yıldız Marmara, Menemen, Mualla Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 havalimanı devraldık demincek sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Henüz bitmeme ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Acul tren projeleri, banliyö hatları, metrolara büyüklüğünde nice eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 budun bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Kalan millet bahçelerinde çalışmalarımız parçalanmamış hızıyla bitmeme ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, demin ise 250 bilyon dolar sınırına ulaştırdık. Savunma sanayi bütçesini 75 milyar dolara çıkardık ve dünyanın önde gelen kara, çekicilik, deniz platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 bakir organize uran, 25 endüstri 87 tekno park yeri kurduk. Uzay yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Domestik otomobilimizin istihsal süreci bitmeme ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim’bile resmi açılışını, geçmiş seri istihsal aracının banttan düşkünlük törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’birlikte doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 önceki üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki fariza namına uğurladık.

Turizmde müstevli şartlarından geçtiğimiz yıl seyyar sayımızı 30 milyonun üzerine çıkardık. Bu yıl inşallah faziletli rakamlara ulaşacağız. Hangi büyüklüğünde özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız im ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın benzeri bölümünü eser ve hizmetlere ayırmaya özel himmet gösteriyoruz. Çoğu ahit onları da anlatmakla bitiremiyoruz.

Bire Bir dahi milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak nişane ve hizmetimiz olmasa de kuru gürültü, havanda su döğmek, avara kasnak kabilinden mesafelik geçirseydik halimiz nice olurdu?

Esasta zaman size iktisadi değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Envestisman, istihdam, üretim, dış satım ve cari fazla aracılığıyla ülkemizi büyütme esasına müstenit tutum programımız bütüncül yapıya, realist uygulama imkanına sahiptir. Global krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye artık sahiplerinin birlikte vazgeçtiği 40 sene,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız tutum programı geçmişin değil geleceğin konusunda kuruludur. Dünyada gelişigüzel ülkeye uyacak t ekleme makule ekonomi modeli yoktur. Değme mevki bizim bile yakından strateji ettiğimiz kişi şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine göre kendi ekonomi programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur güvenceli milli paradan bahsediyoruz. Amma bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak üzere programımızı kötülerken cehaletleri cihetiyle bize kör düşmanlık yapıyorlar. Bildikleri bir tane tutum teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, kişi bakımsız dünyalarıyla baş başa bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 ay içerisinde kardeşler yerine gine ediyorum, tıpkısı olacağız, kart olacağız, ateş parçası olacağız, cömert olacağız, bilcümle birlikte Türkiye olacağız. Sorumluluk sağlıcakla.”Share: