Rekiz karı dolandırıcıları adliyeye gönderme edildi

Rekiz eş dolandırıcıları adliyeye irsal edildi

Ihdas familya yapımı ve satımı vaadiyle vatandaşları dolandırmaktan 23 kişi gözaltına makbuz

KOCAELİ – Kocaeli ve Sakarya polisinin ortak yürüttüğü operasyonda, kurdukları sahte internet siteleri üzerinden kurma eş yapımı ve satımı vaadiyle vatandaşları dolandırmaktan gözaltına alınan 23 kişiden 3’ü serbest bırakılırken, 20 hayat adliyeye gönderme edildi.

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaş Şube Müdürlüklerince koordineli yerine hesaplı çalışmada, oluşturdukları yapmacıklı internet siteleri üzerinden rekiz eş yapımı ve satımı vaadiyle vatandaşları dolandıran şahıslara yönelik Sakarya’da 20 adrese cerrahi müdahale düzenlendi. Faaliyetler çerçevesinde 14 Ekim’da 23 isim kıskıvrak yakalanarak gözaltına makbuz. Yapılan GBT sorgusunda şüphelilerden birinin 32, bir şüphelinin dahi 17 yanlışlık kaydı olduğu belirlendi. 3 şüphelinin ise ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan aranma kaydı olduğu tayin edildi.

100 bin teklik efektif ele geçirildi

Şahısların ikameti ve idarehane adına kullandıkları dairelerde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, cali etiket, çokça sayıda sayısal gereç ile pos cihazı, konvansiyon, belgit ve tıpkı belge ile kestirmece 100 bin lira efektif ele geçirildi.

Kocaeli İl Itimat Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 23 şahıstan 3’ü ifadelerinin peşi sıra başıboş bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 20 çirkin ise adliyeye irsal edildi.

Share: