Selde çöken yola 35 metre uzunluğunda köprü mensur ediliyor

Bartın’da geçen sene yaşanan hâkim afetinde Bartın- Karabük yolu Yenihan mevkisinde çöken yolda, güreşçi köprüsü yapımına başlandı.

Geçen sene 11 Ağustos’ta meydana gelen başat afetinde Bay Deresi’nin taşması sonucu yıkılan ve sonrasında yolun altından güzeşte menfezlerin yenilenerek ulaşıma açıldığı Bartın-Karabük yolu Yenihan mevkisinde köprü düz yazı ediliyor.

35 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde olması planlanan köprü çalışmaları dolayısıyla Bartın-Karabük kişmiri yolunun 25. kilometresinde erişim kontrollü kendisine servis yolundan sağlanıyor.

Bölge sakinlerinden 39 yaşındaki Hasret Ergün, gazetecilere, sel afetinde Er Kişi Deresi’nin taşması sonucu evlerini akarsu bastığını belirterek, selden komşularının sayesinde kurtulduğunu söyledi.

Köprü yapılmasının, mahalle sakinlerini eş afetleri yaşamaktan kurtaracağını nâkil Ergün, “Kısaca 2 ay içinde biteceğini öğrendik. Tığ ve gayrı derece sakinleri için haddinden fazla olumlu bir say oluyor. 11 Ağustos’taki afeti bir daha devam etmek istemiyoruz. Cenabıhak kimseye bu afeti ayrımsız henüz yaşatmasın.” diyerek konuştu.

Tahminî 2 ay süresince tamamlanması planlanan mensur çalışmaları, dronla görüntülendi.

Share: