Sinop’ta okul önlerindeki gelgeç geçitlerinde ima ve düzenleme

Sinop’ta meslek önlerinde kâin palyatif geçitlerinde anıştırma ve aranjman gerçekleştirildi.

Ada Mahallesi’ndeki Şehit Halil Özdoğru Ortaokulu uğrunda gerçekleştirilen programda, okul önündeki muvakkat geçidi, öğrenciler ve tören düzeni üyelerince baştan işaretlenerek boyandı.

Programa katılan Sinop Güvenlik Müdürü Tarıkhan Çetiner, gazetecilere, yaptıkları etkinlikle önceliğin geçici olduğunu bir kat henüz vurguladıklarını söyledi.

Çocuklara yaya geçitlerini lacerem kullanacakları yönüne bilgelik verdiklerini anlatan Çetiner, “Kentte bulunan tekmil okullar civarında eğreti önceliğini icat etmek üzere uygulamalarımıza devam ediyoruz. Hele sürücüleri dikkatli olmaya çağırıyoruz. Kayran işaretlemelerini dikkate alarak araçlarını sakıncasız şekilde sürmelerini bekliyoruz. Ayrıca beş, ortaokul ve liselerde okul manşet görevlileri görevlendirdik. Sürekli ekol idaresiyle bildirişim halinde olan görevlilerimiz var. Haftada tıpkı ziyaretlerini dahi gerçekleştirerek, öğrencilerimizin evlerinden çıkışı ve tekrar evlerine dönüşüne büyüklüğünde olan güzergahlarda ister servis lüzum güvenlik yönünden güvenliklerini personelimiz ile sağlamaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çetiner, kent genelinde yetişek tedris döneminin huzurlu geçmesini keşfetmek üzere 24 saat fariza başında olduklarını vurgulayarak “Velilerimiz eğitim bilimi tedris döneminde erinçli ve güvenli şekilde çocuklarının güvenliğinin sağlandığına emin cins.” dedi.

Programa CHP Sinop Milletvekili Sulh Karadeniz, Belediye Başkanı Hazar Ayhan, Ardahan Şehremini Faruk Çıpa ile farklı ilgililer katıldı.Share: