Van haberleri! Adana’da glomus tümörüne yakalanan züğürt Van’da sağlığına kavuştu

Adana’de glomus tümörüne yakalanan sökel Van’üstelik sağlığına kavuştu

VAN Boynunda yaklaşık 4 santimlik glomus tümörü olan Adanalı hastalanmış, Lokman Doktor Van Hastanesinde yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Adana’de hayat dolu Emine Sarıdoğan isimli yurttaş, gittiği hastanede boynunda glomus tümörünün olduğunu öğrendi. Adana ve Sazak ilkin almak için bir nice ildeki şişman hastanelerle iletişime geçen Sarıdoğan, istediği sonucu alamayınca arayışına devam etti. Toplumsal medyada Lokman Hekim Van Hastanesi Önsezi ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e ulaşan Sarıdoğan, faaliyetler olmaya karar verdi. Kısaca tıpkısı hafta evvel Van’a gelen Sarıdoğan, yapılan kudretli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ait açıklamada mevcut Lokman Hekim Van Hastanesi His ve Yaradılış Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Adana’dahi tanılama konulduktan sonradan hastanın ameliyatı yapacak doktor arayışına geçtiğini rapor ederek, ” Türkiye’da Allah’a şükür çokça gür hekimlerimiz var. Seçkin şehirde artık rastgele kol ile ilişik çok dolgunca hekimlerimiz var ama glomus tümörü haddinden fazla ender tanıdık ayrımsız hastalık olduğu amacıyla hekimin haddinden fazla gür olması yetmiyor. Henüz önceleri bu ameliyatları fail bire bir doktor olması geçişsiz. Elhak Mersin Ağacı’deki benzeri müderris hekim ‘Ben ilkin yapamadım amma önsezi damarla ilişik herhangi bir kalem ameliyatı yapan birisiyiz. İsterseniz yaparım’ demiş. Riskleri olacağını söylemiş ve hastayı uyarmış. Bağımlı biz çokça fazla yaptığımız amacıyla hastayı bu konuda bilgilendirdik. Şu esas büyüklüğünde yaptığımız tümörler içerisinde seninki çokça nazik bire bir ur değil dedik hastamıza. Kestirmece 4 santimlik aynı tümörü vardı ama buna rağmen iskân yeri haddinden fazla yukarda olduğu üzere bizi da zorladı. Antrparantez ameliyatta, mebzul ki başka yerde yaptırmadı, tığ da bu kadar tecrübeye rağmen zorlandık dedim. Çarşamba haset geldiler, tıpkısı ahit işler yaptım ferda üstelik taburcu olacak” dedi.

Van’a Türkiye’nin birçok ilinden glomus tümörlü hastanın geldiğini tamlayan Başel, “Gittiği hastanelerde ‘masada kalabilirsin, katre olabilirsin’ demişler. Allah’a şükür tek komplikasyon gelişmedi. Edisyon aynı operasyon oldu amma sonucu çokça iyi oldu. Eskiden çok yadırgıyorlardı amma deminden haberleri görünce Ordu’dan, Sakarya’dan, Tekirdağ’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Ankara’dan gelince hastalar da daha çok benimsedi” ifadelerini kullandı.

Van’üstelik yapılan kalburüstü ameliyatla sağlığına mülaki Emine Sarıdoğan ise geçmiş duyduğunda çok gergin olduğunu belirterek, “Hem ırak hem dahi lacerem bire bir yerdir diyerek zül etmiştim amma hiç öyle değilmiş. Hocama çok teşekkürname ediyorum” dedi.

Sarıdoğan’ın kızı Soğan Çiçeği Sarıdoğan dahi, Adana ve Mersin başta tutmak üzere beş altı iri hastaneye gittiklerini fakat seçkin akıbet alamadıklarına ilgi çekerek, “Bize yüzde 40 felç, yüzdelik 10 ölümle sonuçlanabileceği ve yüzde 50 da yaşayabileceği söylendi. Katıksız olarak bu bizi çokça yıprattı. Incitici tıpkı periyot geçirdik ve tıpkısı arayışa girdik. Haddinden Fazla şükür Halil Hocama ulaştık. Sonuç namına 2 günde ameliyatımız oldu. Değme şey önünde ilerledi. Tığ çok mutluyuz. İyi kim Lokman Hekim Van Hastanesine geldik ve Halil Hocamıza ulaştık. Seçkin konuştuğumuz birey ‘Neden Van? Başka doktor mu bulunmayan? İstanbul, Ankara’ dediler. Biz 10 doktor bulduk ve sunu aza indirgeyerek Van’ı tercih ettik ama kararsızlık edilecek bire bir molekül yok. Hassaten ego çokça bahtlı hissediyorum. Van halkı doğrusu çokça konuksever, hastane çalışanları apayrı. Halil Hocamı zaten anlatmama lüzum bulunmayan” diyerek konuştu.

Share: