Yeni yılda evlerinden oldular… Sâdır yangında iki kıvrım evleri küle döndü

Eskimemiş yılda evlerinden oldular… Çıkan yangında iki kıvrım evleri küle döndü

ARTVİN – Artvin’in Borçka ilçesinde iki katlı ahşap evde yangın daha çok. Çıkan hararet yeni sene öncesi Zeytin ailesine kabusu yaşattı.

Artvin’in Borçka ilçesi Demirciler köyü Elmalı mahallesi’nde sâdır yangında iki bükülmüş ahşap karı kullanılamaz hale geldi.

Şaban ve Veysel Zeytin’e ilişik ahşap evde güzeşte akşam ezanı saatlerinde adsız benzeri nedenle coşkunluk daha çok. Cuşiş sırasında familya ortamında olan iki ev, yangını ayırt edince evlerini boşanmak zorunda kaldılar.

Tıpkı anda alevler terfian evi tamamen sardı. İtfaiye ekiplerinin görüngü adına gelmesiyle yangında engelleme edildi. Ayrıntılı uğraşlar sonucu cuşiş kontrol altına alınırken, karı ve içerisinde bulunan hep eşyalar yanarak kül oldu.

Kış günü evsiz kalan karı yeni sene öncesi kabusu yaşarken, gözyaşlarını tutamadılar.

Ev sahibi Şaban Zeytin, “Habbe süresince oturuyorduk. Yan odadan koku yaman geldi. Kapıyı açtım, bir anda alevler yükseldi. Hangi yapacağımızı şaşırdık. İlk aklıma torunlarımı çevirmek oldu. Evde her şey yandı. Benzeri tek inğe bile kalmadı. Bidon bidon bal vardı, şita ortasında dışarıda kaldık, celal büyüklerimizden müzaheret bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: