Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Kaymakamlığına atandı

Kars’ın Sarıkamış Kaymakamı ve İller İdaresi Umumi Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mülki İdare Amiri Yusuf İzzet Karaman, Muğla’nın Fethiye Kaymakamlığına atandı.

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın Kırşehir Ilbay Yardımcılığı’na atanmasının ardından Fethiye Kaymakamlığı görevine 14 Orak Ayı 2020 günlü 2020/362 az Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne Genel Müdür Yardımcısı adına atanan Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman atandı.

1979 yılında Sungurlu’da doğan Yusuf İzzet Karaman, İlköğrenimini Ankara Mimar Kemal İlkokulu’nda, ortaokulu Vangölü Anadolu Lisesi’nde ve ortaöğretim öğrenimini Sinop Küçük Asya Lisesi’nde tamamlayarak, 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandı. 2002 yılında üniversiteden mezun olan elan sonraları efdal lisansını yapan Karaman, 28 Orak Ayı 2004 tarihinde Antalya Kaymakam Adayı adına göreve başladı. Kaymakamlıklar ve kaymakam vekilliklerinin arkası sıra İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Kat Başkanı yerine fariza yapan Karaman, 2020’den beri İller İdaresi Umumi Müdürlüğüne Umum Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. İyi derecede İngilizce, Frenkçe ve İspanyolca bilici Yusuf İzzet Karaman, evli ve üç yavru babası. – KARS

Share: