Adana ve çevre illerdeki okullarda ahenk eğitimi başladı

Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’da, anaokulu ve ilkokul bir numara sınıflarda ahenk eğitimi başladı.

Milli Yetişek Bakanlığınca düzenlenen uyum eğitimi programı kapsamında Adana’de kollar, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı ayrıntılar, sınıflarına alındıktan sonra arkadaşlarıyla tanıştı.

Mersin

Mersin Ağacı’da da öğrenciler, eğitim bilimi programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk kez arkadaşlarıyla buluşan öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hiçlik Herif, Mezitli ilçesindeki Faris Itri İlkokulu’nu görüşme ederek, öğretmenlere ve öğrencilere uyum eğitiminde başarılar diledi.

Insan, yeni terbiye ve tedrisat yılının güzel olması temennisinde bulunarak, “Zaman uyum sürecindeki öğrencilerimiz terbiye ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında amade. Zaman ekol öncesinde 26 bin 713 mektepli, ilkokullarda dahi 34 bin 836 mektepli eğitime başladı. Allah devletimize ve milletimize arızalanma vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’birlikte birlikte anaokulu ve birinci sınıfta eğitim bilimi görecek öğrenciler harmoni programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler eliyle bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin neva eğitimine başladığını belirterek, “Zaman velilerimizin ve öğrencilerin coşkulu olduklarını almak beni bile mutlu etti. Öğrencilerimize ücretsiz ders kitaplarının birlikte bu yıl 800 bin apotr köken betik de dağıtılacak. Bakanlığımız eliyle okullarımıza kovanlık ve özge ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddesel bindi gönderildi.” diyerek konuştu.Share: