Adana’da aracında esrar satarken yakalanan sanığa 18 yıl 9 kamer mahpushane cezası

Adana’dahi aracında maden ticareti yaptığı gerekçesiyle yargılanan tutuklu maznun, 18 yıl 9 ay mahbes ve 37 bin 500 lira adli mülk cezasına çarptırıldı.

Adana 8 Güç Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, mevkuf sanık V.T. cezaevinden Patırtılı ve Görüntü Enformatik Sistemi (SEGBİS) tarafından katıldı. Sanık avukatı da murafaa salonunda amade bulundu.

Cumhuriyet Altını savcısı, asıl hakkındaki mütalaasında, sanığın polis ekiplerince tarz Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde otomobilinde gece saatlerinde kâğıt para içine sarılı uyuşturucuyu satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, görüngü belirleme ve yakalama tutanağı ve sanığın benzer suçlardan sabıkalı olması dahi dikkate alınarak V.T’nin “metal yahut uyarıcı bap ticareti ika veya ölçü” suçundan cezalandırılması ve mevcut halinin devamına değişmeyen verilmesini istedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen V.T, “Kimseye esrar satmadım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “maden veya münebbih yön ticareti yapma yahut mizan” suçundan 18 yıl 9 ay dam ve 37 bin 500 teklik adli mal cezasına çarptırdığı V.T’nin alıkonulma halinin devamına karar verdi.

Share: