Akşener’in Dinlediği Lokantacı: “Değişim Olmazsa Gitgide Esnaf, Bu İşleri Bırakacak”

Bili: ÇAĞATAN AKYOL – Müşteri: SADIK KARAKULOĞLU

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul’un Fatih ilçesinde musahabe ettiği lokantacı, “İnanıyorum ki bu yürüyüşünüz, aynı dahakine kudret yürüyüşü olacak. Bu değişimi biz de istiyoruz, çünkü değiş olmazsa zamanla bu esnaf, bu işleri bırakacak” dedi.

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, bugün Şişli ve Beyoğlu’nun arkası sıra Fatih’te bile esnafı konuşma ederek sorunlarını dinledi.

Bir lokantaya giren Akşener, esnafa “İşler zahir” diye sordu. İşlerin zamlardan kontekst eskisi üzere olmadığını belirten esnaf, “Savaş ediyoruz. Fiyatlar yükseldi diye bu işi bırakacak değiliz. İnanıyorum ki bu yürüyüşünüz, bire bir dahakine iktidar yürüyüşü olacak. Bu değişimi tığ da istiyoruz, zira değiş olmazsa tedricen bu esnaf, bu işleri bırakacak” diyerek konuştu.

İşletmede kaç kişinin çalıştığını soran Akşener’e esnaf, 45 yanıtını verdi. Çarşıda ise tahminî 450- 500 kişinin çalıştığını öğrenen Akşener, “Bu cirim, iri tıpkısı fabrikanın müteharrik sayısı. Hem üretileni satıyorsunuz hem istihdam yaratıyorsunuz hem tüketiciye ulaştırıyorsunuz. Nedeniyle belkemiğisiniz” dedi.

“PERIYOT, HASET TUTMUYOR”

Başka ziyaretinde Akşener’in “Hangi büyüklüğünde istihdam yaratıyorsunuz” diyerek sorduğu esnaf, “Bölüm, haset tutmuyor çıktı. Biz üretip satıyoruz. Haddinden Fazla iri bastırık var amma inşallah düzelecek” dedi.

Daha sonradan bire bir kuruyemişçiye uğrayan Akşener’e esnaf, Siirt fıstığı izaz etti. Esnaf, Akşener’i ay böylelikle Yenikapı’daki Siirt Günleri’ne üstelik davet etti.Share: