Ardahanlı esnaf iştirakçi sıkıntısı yaşanıyor

Ardahanlı esnaf işçi sıkıntısı yaşanıyor

ARDAHAN – Ardahan’da tıpkısı çok işyerinin camında “Bay-eş işçi alınacaktır” mukayyet kağıtlarla iştirakçi aranıyor.

Ardahan’bile işyeri sahipleri, işyerlerinde çalışmak üzere öge aradıklarını amma kentte öge bulamadıklarını söyledi. Çalışan bulunamadığı üzere çalıştıran işçi ithalatını boğumlanma etmeye başladı. Ardahan kalıp ve ilçelerinde çalışacak nitelenmiş ve düz öge bulunamıyor. Yerel gazetelerin eş kaynakları eklerine bakıldığında yüzlerce ‘eleman aranıyor’ ilanı bulunuyor, ancak öge alelhusus bile kalifiye öge keşfetmek imkansız. Gazetelere verilen bap konu ilanlar de reçete olmazken işyeri sahipleri işyeri camlarına ‘öge aranıyor’ yazısını asmaya başladı.

İşletme sahibi, Deniz Özer, “Aylardır öge sıkıntısı yaşıyoruz. Şu anda işletmelerin birçoğunun camında ‘eleman aranıyor’ yazısı banko vardır. Kalifiyeli elemandan artık vazgeçtik, normal şakirt eleman de bulamıyoruz. Ardahan’dahi bu konuda büyük sıkıntı var. Kim diyorsa hisse senedi namevcut bu akıllıcasına değil ‘hisse senedi var öge bulunmayan’ dedi.

Soner Erkek ise öge sıkıntısını darülfünun öğrencileriyle gidermeye çalıştıklarını söyleyerek, “Servis elemanı yahut ateş parçası kabil aleniyet elemanlarını bulmakta zorlanıyoruz. Her yıl bu sıkıntıyı yaşıyorduk amma bu periyot henüz kırıcı. Onun üzere Üniversitenin açılmasını bekliyoruz. Nısıf zamanlı öge çalıştırabilmek üzere. Personel üstüne şişman ayrımsız yük var. Bu hisse senedi aynı şekilde çözülmeli çünkü herhangi bir iş yeri benzeri sorunu yaşıyor” dedi.

Share: