arka arkaya yapılan zamlardan sonradan vesile sahiplerini mutlu edecek indirim! Benzinin litresi 1 liralık 4 kuruş düştü

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere kapalı yerine akaryakıt fiyatlarındaki elektrik devam ediyor. 18 Ağustos Perşembe günü motorine 79 kuruş remiks, benzine 83 kuruş iskonto, 20 Ağustos Cumartesi haset ise motorine 1 lira 7 kuruş zam, 25 Ağustos Perşembe günü ise motorine 95 kuruş zam gelmişti. yoğun mevrut karşılık artışlarının peşi sıra akaryakıta bu sefer indirim geldi.

BENZİNE İNDİRİM GELDİ

Bu tün yarısından itibaren flört etmek amacıyla benzinin litresi 1 teklik 4 kuruş düştü. Motorin üstelik ise seçkin karşılık değişikliği olmadı.

BENZİNİN LİTRESİ BIRÇOK LİRA?

İndirimin ardından benzinin litresi İstanbul’da 20 lira 13 kuruşa, İzmir’de 20 teklik 25 kuruşa, Ankara’da ise 20 liralık 27 kuruşa geriledi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin da dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki meful işaret fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki tadilat baz alınarak rafineriler yoluyla hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca geçerli fiyatlar, rakiplik ve serbesti dolayısıyla şirketler ve kentlere bakarak amiyane tebeddülat gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklanan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının peşi sıra, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki bedel değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.Share: