Artvin’de CHP’nin 99’uncu yapılış yıl dönümü törenle kutlandı

Artvin’de, CHP’nin 99’uncu bünye sene dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Milli İrade Meydanı’nda organize edilen merasim, CHP İl Başkanı Ahmet Biber’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Tören, çekinmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Biber, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran CHP’nin kuruluşunun 99’uncu yılını kutlamanın kıvanma ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bundan 99 sene önceki Gazi Mustafa Kemal Atatürk marifetiyle kurulan CHP’nin, Kurtuluş Savaşı’nın ve yapı iradesinin siyasal öncüsü olduğunun altını çizen Biber, şunları kaydetti:

“CHP adına, demokratik ve gönençli geleceği halkımızla alay malay kurmak ve sosyal barışı yapılış etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında el erki, hak, üretim ekonomisi, toplumsal cesamet ve sürdürülebilirliği merkezine kayran, toplumsal barışı ve amme yararını güvence altına düz aynı siyaseti kurmak idealiyle boyuna çalışıyoruz, çalışmaya bile bitmeme edeceğiz.”

CHP Artvin Milletvekili Meram Bayraktutan, Artvin Belediye Reisi Demirhan Elçin, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Enerjik ve partililerin katıldığı merasim, dolay sanatçılarının konserinin peşi sıra sona erdi.

Share: