“Beyaz Baretli Kadınlar Projesi” Balçova’ya dürü getirdi

Toplumsal Demokrasi Vakfı (SODEV) ve İsveç Olof Palme İnternational Vakfının kolektif düzenlediği Eşey Eşitlikçi Transformasyon Ödülleri yarışmasında Balçova Belediyesi, İnşaat Mühendisleri İzmir Büro Başkanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü Beyaz Zehir Baretli Kadınlar Projesiyle, “Vesile Eşitliği ve Yetişek Alanında Verilen Genişlik İyi Uygulama” kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV), unsur belediyeleri ortada seks eşitlikçi inkılap projelerini havi aynı konkur düzenledi. Kadınların toplumun temas alanında güçlenmesine korumak üzere sunulan sunu dolgunca hizmetler 13 kategoride yarıştı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Balçova Belediyesi, “Fırsat Eşitliği ve Eğitim Alanında Sunulan Sunma İyi Uygulama” kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Balçova Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İzmir Bölüm Başkanlığı, ödülü birlikte yürüttükleri Beyaz Baretli Kadınlar Projesi ile aldı. Proje; kadınların ve kız çocuklarının yetişek ve zatî gelişimlerini destekleyen, eğitim bilimi imkanı sunan arz ferah aplikasyon olduğu tabir edildi.

Birincilik ödülü, DİSK Umumi Başkanı Istek Çerkezoğlu aracılığıyla; Komutan Yardımcısı Seray Zünbülcan ve İMO İzmir Şube Başkanı Gösteri Ulutaş, sedir üyeleri İpek Güleryüz Yağmur ile Yeşim Barş ve Proje Koordinatörü İpek Görür’e verildi.

Balçova Belediyesi Başbuğ Yardımcısı Seray Zünbülcan, Balçova’nın benzeri eşitlik kenti olduğunu rapor ederek, “Balçova karı mücadelesinin ve harekatının çok liyakatli olduğu benzeri ilçedir. Başkanımız Fatma Çalkaya öncülüğünde kadınların konuşu. Açık Oturum ve içtimai alanlarda bağımsız ve başarılı olması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İMO İzmir Büro Başkanı Gösteri Ulutaş ise “Parafin Baretli Kadınlar projemiz; koca hâkim benzeri patika namına bildik yapım mühendisliğinde kadınların özellikle meydan birlikte elan etken ve tecrübeli olmasını sağlıyor. Bu gururlu ödülün mesleğimizdeki kadınları bundan sonra görünür kılacağını ve elan etken olarak mesleklerini icra edeceklerine yardım sağlayacağına inanıyorum” diyerek konuştu. – İZMİR

Share: