CHP’li Altay: KKM’yi çoğaltmak vatanseverlikse ben vatansever değilim

CHP Kadro Başkanvekili Açık Deniz Altay, TBMM’bile düzenlediği matbuat toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu. Altay şunları söyledi:

ASKERİ HASTANELER ÇAĞRISI

“Bay Kemal’mağara öngörüsü ve talebi sanırım çok geçte olsa adına geliyor. Tıpkısı öngörü ve istek daha karşılanacak üzere duruyor. 6 yıldır Bay Eksiksizlik’in dilinde tüy bitti kardeşim. ‘Askeri hastaneler ayrı aynı iştir, Güneydoğu’de yunak arbede var. Orada yaralanan çocuklarımız var, mehabet hastanesindeki etibba bu konunun gerektirdiği imkanlara tecrübelere eş değil. Askeri hastaneleri bloke etmek yanlıştır’ diye 6 yıldır Bay Eksiksizlik’mağara dilinde tüy bitti.

Çokça şükür cemaziyelevvel Milli Defans Bakanı aynı açıklama yapmış. Elan güzeşte hafta Mösyö Eksiksizlik, ‘GATA’yı açıp oylumlu ordumuza doğrulama edeceğiz’ dedi. Vakit Kaybetmeden GATA değil, Bilkent’te dünyanın bildirme mebzul iyileştirme merkezi var. Askerlerimiz çorlu gazilerimiz için yapıldı. Onların çocukları Güneydoğu’dahi yıldırı örgütleri ile savaşmıyor, milletin çocukları savaşıyor. Binnetice Milli Savunma Bakanı, ‘açacağız’ mealinde aynı açıklamayı çok şükür yapmış.”

“KILIÇDAROĞLU BİR ÖNERİ ORTAYA KOYUYOR, AKP ‘BİZ ZATEN YAPACAKTIK’ DİYOR”

“Bakanlar bu ara açıklama üzerine açıklama yapıyorlar. Kılıçdaroğlu öneri tıpkısı tayin, aynı çözüm ortaya koyuyor DOĞRU Fırka, ‘biz elhak anca yapacaktık’ diyor. Nureddin Nebati, ‘Kılıçdaroğlu bizi yanlış dinlemiş, ÖTV’yi arttırmayı konuştuk. Kılıçdaroğlu ÖTV’yi kaldıracağını indireceğini söyledi’ demiş. Evet Nebati, Kılıçdaroğlu sizi dinlemiyor üstelik senin reisin diyordu evet hani, ‘Aldığın nefese büyüklüğünde seni izliyorum’ diyerek kamu yerine olan bu. Fakat Kılıçdaroğlu’nun önerilerini birlikte sizin gecikmeli adına natamam kendisine yerine getirmenizden da ayrımsız şikayetimiz yok.”

“ZENGİNİN PARASI KORUNUYOR” 

“Bunların destekten anladıkları, zenginsen mehabet seni destekler. Zenginsen Erdoğan senin işlerini kolaylaştırır. Zenginsen zenginliğine şımarıklık semirtmek üzere her öz yapılır. Bir Seviye Korumalı Mevduat’ta olduğu kabil. Sayın Nebati, ‘Devletin zararı namevcut dövizi baskıladık’ demiş. KKM’nin açıklandığı geceleyin döviz 18’di. Olur o şeb 12’ye düştü birilerine fısıldadınız millet döviz sattı 16’dan 15’ten neyse. Sabahta 12’den düşüncesiz aldılar. Birileri ensesi kalın oldu orayı geçtik. Birileri zenginleşti ve KKM ile zenginlere sizin zenginliğinizi sürdüreceğiz korkmayın dendi. Zenginin parası korunuyor. KKM’yi pekiştirmek vatanseverlikse ego yurtsever değilim.”

Share: