CHP’li Salıcı: “Organ Sayımızda Artış Var. Unsur Sayısının, Coğrafyanın Tamamına Yansımasını Sağlayamaya Çalışıyoruz.

Vukuf: TAMER ARDIL ERŞİN/ Alıcı: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP’nin üyesi sayısının ve oyunun artığını belirtti ve “Hem üye sayımızda artma var, hem birlikte Sayın Umumi Başkanımızın ‘bize katılın’ çağrısı ile bu arada toplumdaki sempatide bire bir artış var. O uzuv sayısının; toplumun ayrımlı kesimlerine yani coğrafyanın tamamına yansımasını sağlayamaya çalışıyoruz. Bizim odağımız çıktı hoppadak merkezde değil aynı zamanda kırsalda birlikte partimizin güçlenmesini hatırlamak” dedi.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP’nin İzmir Seferihisar’daki toplantısında milletvekillerine yapacağı lokma ile ilişkin bilgelik verdi.

ANKA Veri Ajansı’na mütekellim Salıcı, şunları söyledi:

“Seçime yönelik bire bir lokma tatlısı olacak. Örgütümüzün performansını konuşacağız, anlatacağız. Hem üstelik seçim günü sandıkların başında duracak arkadaşlarımızı tayin noktasında durumumuz nedir, o arkadaşlarımızla ilgili elbette tıpkısı faaliyet yapıyoruz… Intihap, sâdır o kim kasımda kaçınan. Mayıs, haziran tarihleri telaffuz ediliyor. Bu vakti bulunan yapımızı elan güçlendirmek açısından bittabi değerlendiriyoruz, bunları saylav arkadaşlarımızla paylaşacağız. Saylav arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız örgütün bire bir parçası. Henüz önceki biz bu konuları şehremaneti başkanlarımızla paylaştık. Bugün dahi milletvekillerimizle paylaşacağız.”

Salıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gerekirse sandığın üstüne oturacaksınız” sözlerini ise şöyle değerlendirdi:

“Bizde o egemenlik bitmeyen. Ama umarız gerekseme olamaz. Onu münasebet söyledi, Sayın Genel Başbuğ. Bu ülkede trafolara kedi girdi, elektrikler kesildi. Kimsenin aklına, hayaline gelmeyecek şeyler oldu. Seçim günü oldu. Böyle bire bir genişlik olduğunda, yasada yeri namevcut, yasada oy istimal süresi, sayımla müteallik detaylar var. Oldu bile kimsenin aklına gelmeyecek bire bir özdek oldu, sandığı destek olmak, sandığı içine giren oyu yüklenmek bizim görevimiz. Nedeniyle tığ gerekeni yapacağız.”

“ODAĞIMIZ KIRSALDA BIRLIKTE PARTİMİZİN GÜÇLENMESİNİ ÇIKARMAK”

CHP’nin örgen sayısının arttığını dile getiren Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Unsur sayımız artıyor. Oylarımız artıyor. Şarki, Güneydoğu bölgesinde; mukaddema üyemiz olmayan köylerde partimize unsur olan arkadaşlarımız var. Hem onların üyeliklerini yapıyoruz, örgütümüzü güçlendiriyoruz. Hem bile seçme haset o arkadaşlarımızın kendi bulundukları mahallede, köyde; sandıkları korumak açısından, kasa güvenliği, saydamlık açısından yapılan çalışmaları eş güdümlü ediyoruz.

Şu zaman haddinden fazla elan hayat dolu bir noktadayız. Elan iyiye giden, yukarıya akla yatkın trend izleyen bir artma var. Hem uzuv sayımızda hakeza bir artış var, hem üstelik Sayın Genel Başkanımızın ‘bize katılın’ çağrısı ile bu arada toplumdaki sempatide bire bir çoğalma var.

Elimizdeki verilerle örgen sayısını ölçüyoruz. O üye sayısının; toplumun ayrımlı kesimlerine yani coğrafyanın tamamına yansımasını sağlayamaya çalışıyoruz. Bir ilçede çok iri iştirak tamam, üye sayınız artar. Amma o ilde 15 modül kaymakamlık vardır. Bizim odağımız imdi hemen merkezde değil aynı zamanda kırsalda birlikte partimizin güçlenmesini seçmek. Maşrık, Güneydoğu Küçük Asya bölgelerinde illerin kırsallarında de, batı illerinin kırsallarında dahi artma var. Bizim üyemiz sıfır karye sayısı yüksekti. Biz onu muvazeneli bir şekilde yarıya büyüklüğünde çektik. Bitmeme ediyoruz; o köylerde üyemiz olmasını temin etmeye çalışıyoruz. Çünkü seçim günü oradan aynı kişinin sandığın başında durması ile haricen görevlendirilen bire bir arkadaşımızın o sandığın başında durması beyninde ayırt var.”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “Artık aşina olmak zorundayım. Siz adi benimle birlikte misiniz?” açıklamasını da değerlendiren Salıcı, “Bundan ahir süreçte bizim, Türe ve Kalkınma Partisi’nin yürütmüş olduğu siyaseti izleme eden, ama zat alternatiflerimizi ortaya koyan, kendi politikalarımızı daha yoğun anlatan ve vatandaş ile kişi politikalarımız, kişi hal önerilerimiz üzerinden mülaki ayrımsız dille yürümemiz lazım. CHP örgütünün önündeki esas süreç üstelik bu olacak” dedi.Share: